21 Adet Kuru Üzümü Suda Bekletin. Sabah İçin. Faydaları Saymakla Bitmiyor - Part 2
Pazar , 28 Mayıs 2023
Anasayfa » FOTO GALERİ » 21 Adet Kuru Üzümü Suda Bekletin. Sabah İçin. Faydaları Saymakla Bitmiyor

21 Adet Kuru Üzümü Suda Bekletin. Sabah İçin. Faydaları Saymakla Bitmiyor

İŞTE 21 KURU ÜZÜMÜN VE SUYUNUN YARARLARI..
Kuru üzüm kapsadığı antiseptik m-addeler sayesinde sindirimi kolay hale getirir. Aynı zamanda yemek b-orusu, mide ve b-ağırsaklardaki biriken ze-hirli kalıntıları da d-ışkı ya da i-drar yolu ile bedenden atar.

Çeşitli nedenlerden dolayı karaciğerin çeperinde h-asarlı hü-creler birikir. Bir vakit sonra bu birikim karaciğerin yağ oranını artırarak ci-ddi hastalıklara neden olur. Ancak her sabah akşamdan hazırladığınız 21 kuru üzümlü suyu içerek bu te-hlikeyi eksiltebilirsiniz. Kuru üzüm suyu karaciğeri arındırmasının yanı sıra ha-sarlı hücrelere karşı da korur.

Bazı gıdalar ya da hastalık sırasında mide duvarında yaşanan kr-amplar sebebiyle kusma ra-hatsızlığı yaşanır. Mide a-sidi de artıkça bu rahatsızlık hem yemek borusunu hem de ağız sıhhatini negatif etkiler. Bu vaziyetin yaşanması sırasında dünden bekletilen kuru üzüm suyu tüketerek mide bulantısı giderilebilir.

K-ötü kolesterol seviyesi artıkça kalp ve d-amar rahatsızlığı yaşanma r-iski de çoğalır. Uzmanlar, 21 kuru üzümün kolesterol seviyesinin düşürmesinin yanı sıra d-amar tı-kanıklığını da önleyerek kalp ra-hatsızlığının yaşanma ihtimalini azaltır.
Sonraki Haber

MEĞERSE KARACİĞER HASTALIĞI BELİRTİSİYMİŞ

İŞTE SİZE BACAK VE AYAK SAĞLIĞINIZLA ALAKALI BİRKAÇ EMARE: Ayakların şişmesi ve ayaklarda görülen değişiklikler …