Cumartesi , 24 Şubat 2024

3 saat önce zil çaldı.

3 saat önce zil çaldı. Alt kattaki bizim yaşlı teyze ” Torunumu sizde yıkasam kızar mısınız ” diye sordu. İçimden ne alaka dedim. Sonrası inanılmaz gerçekten Çok şaşırdım, o hayır hayır diyesim geldi ama siz geçin buyurun ben kombiyi açayım dedim. Biz de birkaç önce taşınmıştık. Eşim de ben de öğretmeniz, pek vakit olmadı kim kimdir pek bilmeyiz…

3 saat önce zil çaldı. Alt kattaki bizim yaşlı teyze ’’Torunumu sizde yıkasam kızar mısınız’’ diye sormuştur. İçimden ne alaka dedim. Sonrası i-nanılmaz gerçekten Çok ş-aşırdım, o an hayır diyesim geldi ama siz geçin buyurun ben kombiyi açayım dedim. Biz de birkaç gün önce taşınmıştık. Eşim de ben de öğretmeniz, pek vakit olmadı kim kimdir pek bilememekteyiz. Teyzeye denk geldikçe kapı önünde selam verip geçmekteyiz. Kız çocuğu olduğu için eşim ‘’Ben markete varayım alacaklarımı alayım’’ deyince, pek sevindi 9 yaşındaki Ayşe. Bir çırpıda torununu yıkadı teyze.

Havlu diye yanında getirmiş eski bir kumaş gibi bir şey.Onu bırak teyze al bu el havlusu ama hiç kullanılmadı deyip verdim. Hazır olan sofraya buyur ettim. Biz tokuz dedilerse de dinlemedim. Teyze pek bir şey yemedi ama Ayşe hem çorbayı içti, hem de pilavdan iki tabak yedi. Açmış benim yavrum, yemeğin üstüne masaya meyve de koydum. Ayşe’nin babası başka bir kadın eve getirmiş, a’nnesi de evi terk edip a’nnesinin evine yerleşmiş. İşe de girmiş. Ama daha ilk haftası imiş. ‘’Maaşa çok var daha, torunum da üzüntüden olunca çok hasta, i-lac parası doktor derken su faturası kaldı diğerlerini öderken. Ben de 3-5 kuruş her ay onlara verdim, su faturası kaldı da kalmıştır. Bugün hastanede test yaptıklarında saçlarına jel krem sürmüşler. Şimdi evde yıkasam hasta olur diye düşündüm ’’ diye anlattı.
Sonraki Haber

Hava sıcaklıkları aniden düşüyor! Kar yağışı bu gece yarışı başlayacak, kara kış geri geldi

Hava sıcaklıkları aniden düşüyor! Kar yağışı bu gece yarışı başlayacak, kara kış geri geldi Kar …