4,8'le sarsılan Bolu'da bir artçı deprem daha! İstanbul'da da hissedildi! - Part 3
Pazar , 28 Mayıs 2023
Anasayfa » FOTO GALERİ » 4,8’le sarsılan Bolu’da bir artçı deprem daha! İstanbul’da da hissedildi!

4,8’le sarsılan Bolu’da bir artçı deprem daha! İstanbul’da da hissedildi!

ANKARA VALİLİĞİ: OLUMSUZ BİR BİLGİ GELMEDİ
Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada “Bolu’da meydana gelen ve Ankara ilimizde de hissedilen deprem nedeniyle Valiliğimize olumsuz herhangi bir olay ya da bilgi intikal etmemiştir.” denildi.

AFAD’DAN AÇIKLAMA
AFAD Başkanı Yunus Sezer Bolu’daki depreme ilişkin yaptığı açıklamada ” Bolu ilimizde meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki #deprem sonrasında, an itibarıyla, olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Bölgedeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunarım.” ifadelerini kullandı.

BİR ARTÇI DEPREM DAHA
AFAD verilerine göre saat 4,8’lik depremin ardından saat 14.04’te 3.1 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

“BU BİR ARTÇI DEPREM”
Deprem Bilimci Prof. Dr. Bülent Oruç Haber Global ekranlarında Bolu’daki 4,8’lik depremi değerlendirdi. Oruç bu depremin artçı deprem olduğunu belirterek depreme hazır olmayı öğrenmemiz gerektiğini vurguladı.

Düzce’de 23 Kasım 2022’de 5,9 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Deprem İstanbul’da da hissedilmişti.
AFAD: 19.36’DA 3.9’LUK ARTÇI DEPREM
Bolu’da, saat 13.55’te meydana gelen 4.8’lik depremin ardından AFAD verilerine göre saat 19.36’da 3.9 büyüklüğünde bir artçı deprem daha kaydedildi. Yerin 7.1 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem kent genelinde hissedildi.

Sonraki Haber

MEĞERSE KARACİĞER HASTALIĞI BELİRTİSİYMİŞ

BÖBREK PROBLEMLERİ Şayet böbrekleriniz düzgün çalışmazsa, vücuttan sıvı atılımı güçleşir. Gözlerinizin çevreninde şişlik varsa, bacaklarınızda …