DÜNYA
Salı , 13 Nisan 2021
Anasayfa » DÜNYA

DÜNYA

Dünya haberleri ve Dünya’dan son dakika güncel gelişmeleri takip edebilirsiniz.

KORONODA BU BELİRTİYE DİKKAT!

Göz kızarıklığı koronavirüs belirtisi mi? sorusunun cevabı merak ediliyordu.. Doç. Dr. Arıcı, “Kovid-19 hastalığı, temel belirtilerinden ateş, kuru öksürük, halsizlik başlamadan önce, soğuk algınlığı gibi vücutta hafif bir kırıklık hissedilerek, ateş ve kuru öksürük olmadan, göz kızarıklığıyla da başlayabilir.” dedi. İşte corona virüs belirtileriyle ilgili ayrıntılı bilgiler..

Haberin devamını oku

Çocuklarıyla birlikte damda uyuyan çifti, ölüm bayram sabahı buldu

Edinilen bilgilere göre, 3 yıldır evli olan Ferhat Uğurlu ile Semra Uğurlu, 2 yaşındaki çocukları E.U. ile beraber Yunus Emre Mahallesi’ndeki evlerinin damında uyudu.

Haberin devamını oku

DSÖ OKULLARIN AÇILMASINI TEK BİR ŞARTA BAĞLADI

DSÖ sözcüsü, okulların açılmasının tek yolunun “pandemiyi bastırmak” olduğunu söyledi.

Haberin devamını oku

26 MAYIS 2020 KORONAVİRÜS’LE İLGİLİ SON DURUM

İYİLEŞEN HASTA SAYISINDA, bugün önemli bir artış var. Yoğun bakım ve Entübe hasta sayısında ise azalma devam ediyor. Elde edilen başarı, 83 milyonun gösterdiği uyumun sonucu. Yeni hayat tarzımız: KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT, hep birlikte tedbir.

Haberin devamını oku

Hepsi gerçek oldu.

İlahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu, dünya genelinde yaklaşık 250 bin insana sebep olan malum sal’gını’na yenik düştü. Döngeloğlu’nun vef’at haberini Başakşehir Belediye Başkanı duyururken, çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Döngeloğlu’nun vefatı nedeniyle üzüntüsünü paylaştı. ”RAMAZAN BU SENE AĞIR İMTİHAN OLACAK” Paylaşımlar arasında Döngeloğlu’nun gerçekleştirdiği son sohbet konuşması da yer aldı. Yakın zamanda gerçekleştirdiği sohbeti salgın nedeniyle online olarak (İnternet üzerinden) gerçekleştiren …

Haberin devamını oku

BAKAN AÇIKLADI: DEVAMI GELECEK

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Gebze’de günlük 5.000 koronavirüs testi yapabilecek kapasiteli bir laboratuvar kurulduğunu duyurdu.

Haberin devamını oku

ÇOK TARTIŞILACAK HABER

Alman televizyonundan ‘Türkiye’ye tatile gidin’ önerisi Alman televizyonu vatandaşların yaz tatili için Türkiye’ye gitmesini önerdi. Almanlar tarafından da önemli bir merkez olan Türkiye’yi öne çıkaran Die Welt, ülkede görülen vaka sayıları düşmesiyle ülkenin, bu sezonda da tercih edileceğinin öngörüldüğünü söyledi. Koronavirüs salgını, Avrupa’yı etkisini altına aldı. Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla Avrupa’nın en önemli gelir kaynaklarından olan turizm faaliyetleri de, kıta genelinde …

Haberin devamını oku

AŞIYI BULANA BAKİN

Geçtiğimiz günlerde korona virüs aşısı için çalışmalara başlayan Oxford Üniversitesi, yaklaşık 320 kişi üzerinde denenen aşıdan olumlu sonuç aldıklarını açıkladı. Yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeni ile birçok ülke aşı ve ilaç geliştirmeye çalışırken, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilen Oxford Üniversitesi’nde Profesör John Bell yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde çalışmalara başladıkları korona virüs aşısında önemli yol kat ettiklerini duyurdu. …

Haberin devamını oku

Türkiye’nin yardım malzemeleri gönderdiği ABD’de Suriye’de yine Ypg’ye yardım yollamış

Biz en dar zamanımızda altmışa yakın ülkeye yardım ediyoruz. Üstelik çoğu karşılıksız. İnsanlık adına. Bunlardan biride her fırsatta ayağımıza çelme takmaya çalışan ABD. Son olarak iki kargo uçağı dolusu tıbbi yardım yaptık. Karşılığı ise hiç hoş olmadı.

Haberin devamını oku

28 NİSAN İTİBARIYLA CORONAVİRÜS’TE SON DURUM

Son 24 saatte 5.000’den fazla hastamız iyileşti. İyileşen toplam hasta sayımız 40.000’e yaklaştı. Yoğun bakım ve entübe sayısında düşüş sürüyor. Yeni vaka sayısı öngörülen seyirde. Çok yakında 1 milyon testi aşmış olacağız. Bu başarıyı riske atmayalım.

Haberin devamını oku