Genel
Salı , 19 Ekim 2021
Anasayfa » Genel

Genel

MÜJDE VERİLDİ ŞART ŞURT YOK! BAŞVURANLARA PARA YARDIMI

Sosyal Yardımlarda Çocuk Refahı Konferansı’nda konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, vatandaşlarımızın faydasına olacak yeni bir projeyi bildirdi . e-Devlet’e bir yeni hizmetin daha eklendiğini duyuran Yanık, ”Bugün itibari ile Türkiye vizyonuna ideal olarak sosyal yardım müracaatlarını e-Devlet’ten almaya başlıyoruz. Diğer kurumlardan ihtiyaç duymadan telefonlarınız üzerinden de gerekli belgeleri ögrenebilir ve talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Haberin devamını oku

BU 3 BELİRTİYİ YAŞAYANLAR DERHAL HASTANEYE KOŞSUN

Mehmet Ceyhan belirtiyi söyledi Salgının başlangıcından bu yana uzmanlar, çocukların korona virüsünden yetişkinler kadar korunması gerektiği konusunda uyarılar yapılıyor. Çoğu zaman çocuklar virüsün etkilerini belirtisiz ya da hafif atlatsalar da yapılan bilimsel çalışmalar birçok riski gözler önüne serdi. Bu risklerden biri de MIS-C. Ünlü Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Kawasaki hastalığı ile belirtileri benzer olan MIS-C hakkında aileleri uyararak 3 belirtti …

Haberin devamını oku

Koronavirüs aşıları etkisiz kalabilir

Yapılan bir araştırmada Delta varyantına benzeyen ve yüksek oranda bulaşan varyantların ortaya çıkması durumunda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarının etkisiz kalabileceği uyarısı yapıldı Ayrıntılar Haberin Detayındadır…

Haberin devamını oku

BAKANLIK DUYURDU: BAŞVURANA 1500 TL ÜSTÜ YARDIM YAPILACAK..

Bakan Yanık, “Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve aileleri için 963 milyon TL evde bakım yardımı ödemelerini hesaplara yatırıyoruz” açıklamasında bulundu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlara ve ailelerine ekonomik ,destek sağlamak amacıyla yapılan Evde Bakım Yardımı ödemelerinin hesaplara yatırılmaya başlandığını açıklandı. Bakan Yanık, bakıma ihtiyacı olan engelli bireylerin aileleri yanında desteklenmelerinin öncelikli hedeflerden …

Haberin devamını oku

Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriyelilerle İlgili Kararını Verdi !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki akşam yapılan MKYK toplantısında “Suriyelileri ülkelerine dönmeleri için teşvik edeceğiz.Suç işleyenleri sınır dışı edeceğiz” dediği iddia edildi. Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun haberine göre, MKYK’da yerel seçim sonuçları değerlendirilirken, bazı milletvekilleri özellikle Suriyeliler konusunda vatandaştan tepki geldiğini ve bu konuda yeni politikalar geliştirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Haberin devamını oku

Usta isim hayatını kaybetti! Ölüm sebebi

Ünlü sanatçı beyninde ve karaciğerinde bulunan tümör nedeniyle tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Beyninde ve karaciğerinde bulunan tümör nedeniyle tedavi gördüğü hastanede vefat eden karikatürist Yalçın Turgut Balaban, Şakirin Camisi’nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek. Balaban, Yeni Akit gazetesinde pazartesi günleri yayımlanan “Çizgilerle Haftanın Yorumu” başlıklı karikatürlerin yanı sıra Turgut Emin mahlasıyla yazılarını kaleme aldı.

Haberin devamını oku

Sanatçı Haluk Levent bu kez kendisi için..

Haluk Levent bu kez kendisi için yardım istedi. Sosyal medyadaki paylaşımlarıyla sık sık gündem olan ve toplumsal olaylarda yaptığı yardımlarla tanınan Haluk Levent, bu kez kendisi için yardım istedi. Kolları ve diz kapaklarındaki rahatsızlığın yayılmadan tedavi edilmesini isteyen ünlü sanatçı, takipçilerine ” Bir türlü olmadı. Bir yerlere gittim, merhemler fayda etmedi. Haydi şimdi sıra sizde. Bulun şu tedaviyi” diye seslendi.

Haberin devamını oku

Son dakka. Siha Mimarı Ülkemizin gururu Selçuk bayraktarın acı günü.Üzücü haber malesef geldi !

Milli Teknoloji Hamlesi idealinin ve yerli ve Milli SİHA’ların öncü ismi, Selçuk ve Haluk Bayraktar’ın babası Özdemir Bayraktar vefat etti. Vefat haberini sosyal medya hesabından duyuran Haluk Bayraktar “Özdemir Bayraktar, Babamız, ilham kaynağımız bugün Hakk’ın rahmetine kavuştu. Değerlerinden taviz vermeden adanmış bir ömür yaşadı. Yılmak bilmeyen azmiyle araştırıp üretenlerden oldu. Haksızlıklar karşısında hiç pes etmedi, gücü yettiğince yardım etti. Allah …

Haberin devamını oku

EMEKLİLERE MÜJDE: 2022 EMEKLİ MAAŞI BAKIN NE KADAR

Milyonlarca Emekli İçin Güzel Haber Maaşlar Belli Olmaya Başladı 2022 yılının bitmesine çok az bir süre kaldı ve zamlı maaşlar nasıl olacak? Çok fazla merak ediliyor. Memur SSK ve bağ-kur önümüzdeki günler çok kritik olacak. Yılın 2. yarısındaki enflasyon rakamlarına göre SSK bağ-kur maaşları belli olacak.

Haberin devamını oku

SAĞLIK BAKANLIĞI ACİL KODU İLE AÇIKLADI: 39 İLAÇ İÇİN TOPLATILMA KARARI

Sağlık Bakanlığı duyurdu: 39 ilaç piyasadan toplatılıyor Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, aralarında kas ve eklem ağrıları için kullanılan sprey ve kremlerin de yer aldığı 39 ürünün piyasadan toplatılmasına karar verildiğini duyurdu.

Haberin devamını oku