Genel
Cuma , 16 Nisan 2021
Anasayfa » Genel

Genel

Mesai saatleri değişti! Milyonları kapsıyor

İstanbul’da yaşayan milyonları ilgilendiriyor. Mağaza ve dükkanların kapanma saati değişti. İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, “İstanbul’da tüm mağaza ve dükkanların kapanma saati 17.30 olacak.” dedi.

Haberin devamını oku

Tarım Bakanı Pakdemirli’nin uçağı havada arızalandı…

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin uçağı havada arızalandı. Ankara’dan Şırnak’a hareket eden Orman Genel Müdürlüğü uçağı, Malatya Erhaç Havalimanı’na acil iniş yaptı. Motor arızası yaşanan uçakta, AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, Bakan Yardımcısı Hadi Tunç, DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mehmet Hasdemir de bulunuyordu.

Haberin devamını oku

Koronavirüsle mücadelede kritik hafta! Vakalar düşmezse bayramda tam kapanma gelecek

Kabine toplantısında alınan kararlarla birlikte koronavirüsle mücadelede yeni döneme girilirken, uzmanlara göre iki haftalık ‘kısmi kapanma’ sonunda vakaların yüzde 50 düşmesi bekleniyor. Aksi halde yeni kısıtlama kararları gelecek ve bayramda da tam kapanma uygulanacak.

Haberin devamını oku

Başkent Ankara’da Korkutan Patlama Son Dakka

Elde edinilen ilk bilgilere göre, Etlik Mahallesi Hasandağ Sokak’taki apartmandan patlama sesi gelmesi üzerine vatandaşlarca polis ve sağlık ekiplerine haber verildi.

Haberin devamını oku

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TÜM DETAYLARI AÇIKLADI

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) liselerde yüz yüze ve uzaktan eğitime geçiş ile sınav sürecine ilişkin usul ve esaslar belirlendi.

Haberin devamını oku

KISITLAMA AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı Süleyman S-oylu, “Te-darik, üretim, s-ğlık, g-üvenlik vb. alanlarda k-ısıtlamada i-stisnalar mevcuttur. Bu ist-isnalar, zo-runlu işlerin görülmesi i-çindir. Mu-afiyetlerin su-istimali, mü-cadelemize ve kur-allara u-y-anlara ha-ksızlıktır” dedi.

Haberin devamını oku

TIP CAMİASININ ACI GÜNÜ! KORONADAN HAYATINI KAYBETTİ

Koronavirüse yakalanan Prof. Dr. Melih Aktan hayatını kaybetti. İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Hematoloji Bilim Dalı emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Melih Aktan bir süre önce koronavirüse yakalanmıştı. Prof. Dr. Melih Aktan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. İstanbul Tabip Odası, Prof. Dr. Aktan’ın ölümüyle ilgili “İstanbul Tıp Fakültesi 1979 yılı mezunlarından, üyemiz, İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim …

Haberin devamını oku

Oyuncu Şevket Çoruh coronaya yakalandı

‘Arka Sokaklar’ dizisinden bir corona virüsü haberi daha geldi. Son olarak coronaya yakalanan Merve Oflaz’ın ardından Şevket Çoruh’un da corona testi sonucunun pozitif çıktığı açıklandı.

Haberin devamını oku

Son Dakika.. Havaalanına Füzeyle Saldırı!

Havalimanına Füzeyle Hain Saldırı Gerçekleştirdiler.. İşte gelen ilk bilgiler.. Ayrıntılar Haberin Devamındadır… IKBY İçişleri Bakanlığı’nca, saldırıya ilişkin yapılan açıklamada, Erbil Uluslararası Havalimanı çevresinde duyulan patlama sesinin ardından bölgeye ekiplerin sevk edildiği belirtildi.IKBY Güvenlik Ajansına bağlı anti terör güçleri ise saldırıda en az bir füzenin Erbil Uluslararası Havalimanı’nı hedef aldığı bilgisini paylaştı. Saldırı nedeniyle ABD’nin Erbil Başkonsolosluğu’ndan siren seslerinin duyulduğu kaydedildi. …

Haberin devamını oku

AYNI AİLEDEN SEKİZ KİŞİ KORONADAN

Rize’nin Güneysu ilçesinde Ahmet Genç (43) k-oronav-ir-üs ne-deniyle h-ayatını ka-ybetti. Ge-nç ile birlikte 5,5 ayda aynı a-ileden ko-ronavi-rüs nedeniyle y-şamanı yi-tirenlerin sayısı 8’e yü-kseldi. Aile g-enetik ya-pılarının ar-aştırılmasını ve a-şı için öncelik ta-nınmasını istedi.

Haberin devamını oku