ACİLLER DOLDU TAŞTI! HEPSİ BİRBİRİNE KARIŞTI
Cumartesi , 1 Nisan 2023
Anasayfa » FOTO GALERİ » ACİLLER DOLDU TAŞTI! HEPSİ BİRBİRİNE KARIŞTI

ACİLLER DOLDU TAŞTI! HEPSİ BİRBİRİNE KARIŞTI

Kış aylarının gelmesi ve havaların soğumaya başlamasıyla hastalıklar kendini göstermeye başladı. Bilim Kurulu Üyesi ve KLİMİK Başkanı Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, Kovid-19, influenza ve RSV’nin ölümcül olabileceğine dikkat çekerek, üst solunum yolu enfeksiyonları nedeniyle acillere başvuruların 3-4 kat artış gösterdiğini söyledi.

Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, Ekim ayından beri viral enfeksiyonların dolaşımda olduğunu belirterek Kovid, influenza ve RSV’nin ölümcül olabileceğini söyledi. Üst solunum yolu enfeksiyonları nedeniyle acillere başvuruların 4 kat arttığına dikkat çeken Yavuz, maske kullanımı ve kapalı ortamların havalandırılması konusunda uyardı.”Kovid, influenza ve RSV. Hepsi halsizlik, kırgınlık yapabiliyor” diyen Yavuz, “Semptomlara bakarak hangisi grip, hangisi RSV, hangisi Kovid anlamamız mümkün değil” dedi.Maske kullanımı ve kapalı ortamların havalandırılması konusunda uyarılarda bulunan Yavuz, Kovid-19, influenza ve RSV’nin semptomlarının aynı olduğunu belirterek ayrım yapmanın zor olduğunu belirtti.
Sonraki Haber

SON DAKİKA Böylesi görülmedi… Meteoroloji birçok ili uyardı: Yer yer tutup fırlatacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, İzmir ve Manisa çevreleri için …