Pazar , 24 Eylül 2023

AFAD Son Dakika

AFAD Son Dakika
Ülkemizde de’prem oldu! AFAD ve Kandilli Rasathanesi açıkladı. Dün hepimizi uyarmıştı ve bugün tekrar yaşandı.. Haberin tüm ayrıntısı diğer sayfamızdadır! G’örsele t’ıklayınız…AFAD’dan yapılan açıklamada, Ege Denizi’nde Kuşadası Körfezi’nde 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi.Büyüklük:3.9 (Mw)
Yer:Ege Denizi – Kuşadası Körfezi – [06.46 km] Menderes (İzmir)
Tarih:2023-08-21Meydana gelen depremin ardından bugün Prof. Dr. Naci Görür açıklamada bulundu. Bu horst üzerindeki faylar körfez içine doğru da devam ediyor. Depremin nedeni bu bölgenin K-G gerilmesi” ifadelerine yer verdi.“MARMARA’DA 7 ÜZERİ DEPREM OLMA OLASILIĞI YÜZDE 64”
Prof. Dr. Naci Görür, ABD’li jeofizikçi Tom Parsons’un 2004 yılında, depremin zamanlaması ile ilgili yaptığı çalışmayı hatırlatarak, “Parsons diye bir Amerikalı bilim insanı, bizden Türkler de var, bir grup yaptığı çalışmada 99 depremlerinden sonra her an olmak kaydıyla Marmara’da 7 ve üzerinde bir depremin olma olasılığının yüzde 64 olduğunu buldular, yazdılar. Bütün dünyada büyük ölçüde bunu kabul etti. 2004 yılında da yayınladılar bunu ciddi bir şekilde. Dolayısıyla yani 30 yıl dediğin zaman işte sonu 2029 gelir. Bu şekilde biz de yani 24 seneyi nihayet geçirdik.” dedi.


Sonraki Haber

Prof. Dr. Naci Görür, bir şehri uyardı

Prof. Dr. Naci Görür, bir şehri uyardı Prof. Dr. Naci Görür, Kuzey Anadolu fayıyla ilgili …