AŞILAMADA YENİ AŞAMAYA GEÇİLİYOR! CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR
Perşembe , 11 Ağustos 2022
Anasayfa » DÜNYA » AŞILAMADA YENİ AŞAMAYA GEÇİLİYOR! CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR

AŞILAMADA YENİ AŞAMAYA GEÇİLİYOR! CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR

Sağlık Bakanı Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

“Salgının kısa sürede biteceğine inancım tam” diyen Bakan Koca, aşılamada yeni bir safhaya geçildiğini açıkladı. Koca, “Cuma gününden itibaren 18 yaşın üstündeki tüm vatandaşlara aşı randevusu açılıyor” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından koronavirüs gündemindeki son gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Aşılamada yeni aşamaya geçileceğinin müjdesini veren Bakan Koca, “Cuma günü itibarıyla 18 yaşından gün almış olan bütün vatandaşlarımızı tanımlamış olacağız. Yani cumadan itibaren 18 yaşından gün almış olan herkes randevu alabilir olacak” dedi.

Bakan Koca’nın konuşmasından satır başları şöyle;
“DİJİTAL ALTYAPIMIZ ÇOK HIZLI SONUÇ ALMAMIZI SAĞLADI”
Koronavirüs küresel salgını beraberinde birçok zorluğu getirdi. Bu durumu 4 bölüm halinde ele alabiliriz. Salgın hastalık ülkemize ulaşmada önce ilk dönemi, yani salgına hazırlık, karantina ve önlemlerin neler olabileceğiyle ilgili dönemdi. Bu aşamada aldığımız tedbirler 3 ay kazandırdı bize. 2. bölüm ise tanımadığımız bu düşmandan nasıl korunacağımızı öğrenmekle uğraşma dönemiydi. Bu dönemde salgın yönetimi ve çalışma rehberleriyle salgın döneminde kontrollü sosyal hayatın nasıl olabileceğine odaklandık. Bu dönemde dijital altyapımız çok hızlı sonuç almamızı sağladı.

Sonraki Haber

ÜNLÜ SANATÇI KANSERE YAKALANDIĞINI DUYURDU

* Sağ göğsümde kanserli hücre tespit edildi. Korkmayın ben çok iyiyim. Sürekli paylaşım istiyorsunuz ama …