Bakan Bilgin duyurdu: EYT çalışmaları tamamlandı
Cumartesi , 3 Aralık 2022
Anasayfa » FOTO GALERİ » Bakan Bilgin duyurdu: EYT çalışmaları tamamlandı

Bakan Bilgin duyurdu: EYT çalışmaları tamamlandı

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) sorununda kritik gelişmeler yaşanıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den önemli bir son dakika açıklaması geldi. Bakan Bilgin yaptığı açıklamada, “Aralıkta basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaşacağız. Çalışmamız teknik olarak bitti, Sayın Cumhurbaşkanımızla paylaştıktan sonra Meclis’e intikal ettiririz” dedi. İşte detaylar…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonlarca vatandaşın merakla beklediği Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) sorunu hakkında devam eden çalışmalarla ilgili flaş bir açıklama yaptı. Çalışmaların Meclis’e sunulacağını ifade eden Bakan Bilgin, “Aralıkta basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaşacağız. Çalışmamız teknik olarak bitti, Sayın Cumhurbaşkanımızla paylaştıktan sonra Meclis’e intikal ettiririz” dedi.

EYT çalışmaları tamamlandı
EYT’den yıllardır canı yanan emekli adayları konu hakkındaki son gelişmeleri dikkatle takip ederken, Bakan Bilgin yaptığı açıklamada, 516 bin sözleşmeli personelin mevcut olduğunu kadro konusunda çalışmanın Cumhurbaşkanına sunulma aşamasında olunduğunu, ayrıca EYT konusunun da neredeyse tamamlandığını söyledi.

Sonraki Haber

Öksürüğe ne iyi gelir? Öksürük nasıl geçer? Evde şıp diye öksürüğü kesen mucize çay tarifi

Gribal enfeksiyon, solunum yolu enfeksiyonları ile astım ve bronşit durumlarında çocuklarda görülen öksürüğe ne iyi …