Batman'da köylüler güvenlik güçlerine saldırdı!
Perşembe , 28 Ekim 2021
Anasayfa » FOTO GALERİ » Batman’da köylüler güvenlik güçlerine saldırdı!

Batman’da köylüler güvenlik güçlerine saldırdı!


Batman’da yüzde 80’i kaçak elektrik kullanan Bilek Köyü’ne giden jandarma ekipleri köylülerin saldırısına uğradı.
Batman’ın Beşeri İlçesi’ne bağlı Bilek Köyü’nde Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) ekipleri, kaçak elektrik kontrolü sırasında köylülerin engeliyle karşılaştı. Çıkan olaylarda 2 kişi yaralanırken, 4 kişi ise gözaltına alındı.
Bedava elektrik kullanıyorlar
Dicle Elektrik enerji kayıpları ekipleri, bu sabah da yüzde 80’in üzerinde kayıt dışı kullanım olan Batman’ın Beşiri ilçesine bağlı Bilek Köyü’ne gitti. Ekiplerin köyde kaçak elektrik kontrolü yapacağını öğrenen bir grup müdahale girişiminde bulundu. Dicle Elektrik görevlileri çalışmaları engellenince jandarmadan yardım istedi.
Jandarma TOMA’yla müdahale etti
Köye gelen jandarmanın ikna çabası sonuçsuz kalırken, kalabalık bu kez sloganlar eşliğinde yürüyerek ekiplere saldırmak istedi. Jandarmanın biber gazıyla müdahalesi sırasında grup, jandarma ve Dicle Elektrik görevlilerine taşlı saldırıda bulundu. Gerginlik, jandarma ekiplerinin TOMA ile müdahalesiyle son buldu. Çıkan olayda 4 kişi gözaltına alınırken, 2 kişi ise yaralandı. Kaçak elektrik kontrolü alınan güvenlik önlemlerinin ardından başlatılabildi.Sonraki Haber

SON DAKİKA… DARBE GİRİŞİMİ İLE GÜNDEM Bİ ANDA DEĞİŞTİ ! DETAYLAR

Son Dakika! Sudan’da Askeri Darbe Oldu Sudan’da askeri darbe girişimi oldu. Hükümet liderlerinin tutuklanması üzerine …