Cuma , 23 Şubat 2024

Beyaz Ekmeğin Bilmediğiniz Zararları ve Yaptığı Hastalıklar Şunlar..

Yıllardır televizyonlarda bir çok farklı sağlık uzmanı anlatıyor, beyaz ekmeğin türlü türlü zararlarını sayıyor, ömrümüzü kısalttığından bahsediyor, hayat kalitemizi düşürdüğünden bahsediyor ama biz yine de beyaz ekmek tüketmekten vazgeçmiyoruz değil mi?

Neden Hala Beyaz Ekmek Yiyoruz?
Bunun aslında üç sebebi var. Birincisi beyaz ekmeğin lezzeti ve yemek için muhteşem bir yardımcı oluşu. Beyaz ekmek gerçekten kepekli ekmekten, tam buğday ekmeğinden, çavdar-yulaf vs. ekmeklerden daha da lezzetlidir. Tek başına bile lezzetle yenebilirken, yanında basit bir katıkla bir öğün haline bile gelebilir. Yemek yerken de sanki yemeğin lezzetine lezzet ilave eder. Sürekli kendini yedirir. Yedirirken kendini göstermeden ağırlık yapmadan yedirir. Ve en son yemek bittiğinde doyduğunuzu en nihayet anlarsınız. Bir insanın haz anlamında bir yemekte istediği çok şeyi beyaz ekmek sayesinde elde eder.

Ve pek de bilinmeyen bir ayrıntı: Beyaz ekmek bağımlılık yapar. Tıpkı kola, sigara, şeker bağımlılığı gibi. Beyaz ekmek bağımlılık yapar. Bu aslında karbonhidrat bağımlılığından kaynaklı bir durumdur. Pek çok karbonhidrat ürününde düzenli tüketimde bu bağımlılık oluşur. İsteyip de başaramadığınız her şey bağımlılıktır. İstiyorsanız bir sonraki öğününüzde bir deneyin. Beyaz ekmek olmadan yemek yiyebiliyor musunuz? Demek ki düşük yoğunlukta da olsa bu bir bağımlılık.
Sonraki Haber

Hava sıcaklıkları aniden düşüyor! Kar yağışı bu gece yarışı başlayacak, kara kış geri geldi

Hava sıcaklıkları aniden düşüyor! Kar yağışı bu gece yarışı başlayacak, kara kış geri geldi Kar …