BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ UYARDI: DAHA SERT YASAKLAR GELECEK - Part 2
Pazartesi , 27 Haziran 2022
Anasayfa » FOTO GALERİ » BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ UYARDI: DAHA SERT YASAKLAR GELECEK

BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ UYARDI: DAHA SERT YASAKLAR GELECEK

Bilim Kurulu Üyesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi Gö/ğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, Youtube ve Twitter hesaplarından yaptığı videolu paylaşımda, corona virüse karşı alınan yeni tedbirlerin yeterli olup olmayacağına ilişkin açıklama yaptı.Özlü, alınan tedbirlerin yeterli olup olmayacağının merak edildiğini belirterek, “Umarım yeterli olur. Bu biraz bize de bağlı. Sadece idari tedbirler ile bir pandemiyi durdurmak mümkün olmaz. Toplumun da katılması, destek vermesi lazım” dedi.
“ALINAN TEDBİRLER BAYPAS EDİLMİŞ OLUR”
Her alanın denetlenemeyeceğini belirten Özlü, şunları kaydetti;*Bu süreçle ilgili kamusal alanları denetleyeceğiz. Mesela sokağa çıkma yasağında birisi bu yasağı ihlal ederse yaptırımlara maruz kalacak. Yasağın uygulanacağı diğer alanlar ile ilgili denetim, yaptırımlar uygulanacak; bunlarda sorun olmaz.
*Ama bulaşma sadece buralarda olmuyor. Ev içi buluşmalar, ev içi toplanmalar buralar Türkiye’de bulaşmanın olduğu sıcak alanlar. Aile içi bulaşlar Türkiye’de çok fazla.


Sonraki Haber

LATİF DOĞANDAN YKÖTÜ HABER GELDİ

bugün sosyal medya hesabından yaptığı yeni paylaşımla annesi Ayşe Doğan’ın yoğun bakıma kaldırıldığını söyledi. Başarılı …