Bir Devin Çöküşü..Fişini Çektiler..Hayranları Şokta !
Cumartesi , 16 Ocak 2021
Anasayfa » Genel » Bir Devin Çöküşü..Fişini Çektiler..Hayranları Şokta !

Bir Devin Çöküşü..Fişini Çektiler..Hayranları Şokta !


Beyaz Show yayından kaldırıldı Kanal D’de bir devir kapandı Kanal D ekranlarında bir klasik haline gelen Beyaz Show hakkında, son zamanlarda final iddiaları ortaya atılıyordu. . Tüm bunların üzerine 1996 yılından bu yana Kanal D ekranlarında yer alan Beyaz Show bitti.Kanal D ekranlarında bir klasik haline gelen Beyaz Show hakkında, son zamanlarda final iddiaları ortaya atılıyordu. Doğan Grubu’nun Demirören Grubu’na satılması sonra Kanal D’de büyük bir revizeye gidildiği de biliniyordu
Tüm bunların üzerine 1996 yılından bu yana Kanal D ekranlarında yer alan Beyaz Show bitti. İşte Beyaz Show hakkında tüm ayrıntılar.
HT Magazin yazarı Mustafa Doğan, Beyaz Show’un Kanal D macerasının bitişini kaleme aldı. İşte Doğan’ın “Beyaz Show defteri kapandı!” başlıklı yazısı… “Kanal D’nin simge programlarından, olmazsa olmazlarındandı ‘Beyaz Show’. Son yıllarda eski tadını vermiyordu belki ama alternatifi de yoktu.
Beyaz zaman zaman yorulduğunu hissettirse de cuma akşamlarının tadı tuzuydu. İşte ekranlarımızın en uzun soluklu talk show’unun Kanal D macerası resmen bitti. Doğan Ailesi’ne olan bağlılığı ve duygusal kişiliği herkesçe bilinen Beyaz’ın satış nedeniyle tadının kaçtığı, yeni sezonda ekranda olmaya sıcak bakmadığı zaten biliniyordu. Bir yandan yeni yönetimin elini rahatlatma niyeti de vardı.
Malum, patronaj değişikliği sonrası hızlı bir dönüşüm yaşanıyor kanalda. Yayın çizgisi yavaş yavaş değişiyor. Nisan sonu programın yayınına aniden ara verilmesi de bundandı. Ama final kararını o değil, yeni yönetim aldı.
Nezaketen kendisine başka program yapması teklifi götürülmüş. Tabii Beyaz bunun ne anlama geldiğini biliyor, düşünmeden reddetmiş. Çeyrek asırlık bir programa böyle bir veda yakışmazdı. Zaten dediğim gibi, programın Kanal D macerası bitti, ekran macerası değil.
Aslında en verimli döneminde ünlü şovmen. Yılların birikimi ve tecrübesi var. Doğru bir ekiple buluşursa eski şaşaalı günlerine dönmesi işten bile değil. Duyduğuma göre Beyaz’ın da niyeti bir sezon ara verip sonra ekrana dönmekmiş. Biraz dinlenip kendini özletmesi iyi bir fikir olabilir.
Tabii yeni sezona daha çok zaman var. Bu arada aklını çelecek bir teklif de pekâlâ gelebilir. Bekleyip birlikte göreceğiz. Fakat bir gerçek var ki; emeklilik için çok ama çok erken!”
BEYAZ SHOW’UN EKRANLARDAKİ MACERASI; 6 Aralık 1996’dan beri Cuma geceleri Kanal D’de (2000-2001 Star TV) canlı yayınlanan Beyaz Show, ekran macerasına devam eden en uzun soluklu işlerden biriydi.
1996’da Kanal D’de yayınlanmaya başlayan Beyaz Show, 2000 yılının Eylül ayında Star TV’ye geçmiştir. Ama sadece bir sezon orada kalmıştır, 2001 yılının Haziran ayında sezon finaline girmiştir ve aynı yılın Eylül ayında tekrar Kanal D’ye geçmiştir. Star TV’de yayınlandığı dönemde Cumartesi akşamları, Okan Bayülgen’in Zaga programı ile saatleri ve günleri çakışmıştır, bu yüzden iki talk-show programı arasında o dönem reyting karşılaştırması olmuştur.
Genellikle müzikle ilgili veya müzisyen konuklar programa çıkarak genelde son çıkan albümlerinden şarkılar söylemiştir. Hande Ataizi ve Cem Davran’ın sunduğu talk show İki Kere İki Cumartesi akşamları yayınlandığı için Beyaz Show, Perşembe akşamları ve Zaga ise Cuma akşamları yayınlanmıştır.

Sonraki Haber

İçişleri Bakanlığı’ndan 81 il valiliğine ek genelge ! Liste Genişletildi

Son dakika: İçişleri Bakanlığı, hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili 81 il valiliğine …