Böyle Giderse Artık Ekmeği Az Tuketecez
Çarşamba , 8 Şubat 2023
Anasayfa » FOTO GALERİ » Böyle Giderse Artık Ekmeği Az Tuketecez

Böyle Giderse Artık Ekmeği Az Tuketecez

Zam gelicek tarih belli oldu Ekmeğe Büyük Zam.. Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası, İstanbul’da Aralık ayı gelmeden 5 TL’ye satılan ekmeğe zam gelebileceğini ifade ederek net tarih verdi.

Son gelen zamla eş güdümlü Aralık ayı gelmeden İstanbul’da ekmeğin fiyatının 7,5 TL’ye çıkması bekleniyor. Yüksek elektrik ve doğal gaz faturaları altında ezildiklerini ifade eden Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, İstanbul’da Aralık ayı gelmeden 5 TL’ye satılan ekmeğin 7,5 TL çıkabileceğini açıkladı.


YÜZDE 50 ZAM!
İstanbul’da ekmeğin fiyatı 7,5 TL’ye çıkabilir. Aslında zam yetkisi Fırıncılar Odası ya da İstanbul Ticaret Odası’nda (İTO) ama fırıncılar cezayı da göze alarak yüzde 50 zamma hazırlanıyor. Çünkü elektrik ve doğal gaz zamlarının ardından ayakta durmakta zorlanıyorlar. Bir de bunun üstüne mayaya gelen yüzde 40’lık zam fırıncıların sabrını taşırdı. Fırıncılar, en azından elektrik tarifelerinde sanayi yerine konut tarifesi istiyorlar.

Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Başkanı, “Ay başını bulmaz, ekmek İstanbul’da 7,5 TL’nin altında olmaz. Eğer bize, bu elektrik ve doğal gazı vermezseler ekmeği 7,5 TL yapacağız. Ruhsatlı fırınlara elektriği ev tipi fiyatına verirseler bizim maliyetimiz düşer, fırıncı da bir nefes alır, zam yapılmaz. İstanbul’daki fırınların yüzde 80’i batak durumda şu an. Günlük un alıyorlar. Her bir fırının faturası korkunç arttı, 40-50 bin TL gelmeye başladı” diye konuştu.

Sonraki Haber

Türkiye dün büyük bir deprem ile güne uyanmıştı.

Türkiye dün büyük bir deprem ile güne uyanmıştı. Çok sayıda vatandaşımız yaşamdan kopmuş, herkesi derinden …