Bu yaz çilek yemeyi unutun! Yeni bir salgın krizi daha: Hastalık çileklerden yayılıyor. Uyarı üstüne uyarı geldi. Bu belirti varsa derhal doktora. Neye yol açıyor ba'kın.
Pazar , 26 Haziran 2022
Anasayfa » FOTO GALERİ » Bu yaz çilek yemeyi unutun! Yeni bir salgın krizi daha: Hastalık çileklerden yayılıyor. Uyarı üstüne uyarı geldi. Bu belirti varsa derhal doktora. Neye yol açıyor ba’kın.

Bu yaz çilek yemeyi unutun! Yeni bir salgın krizi daha: Hastalık çileklerden yayılıyor. Uyarı üstüne uyarı geldi. Bu belirti varsa derhal doktora. Neye yol açıyor ba’kın.

Ko-ronavirüs ve m-a-ymun çiçeği virüsünden sonra yeni bir s-algın kr-izi daha patlak verdi. ABD ve Kanada’daki çeşitli sağlık kurumları, Mart ve Nisan aylarında satın alınan organik çileklerde bir belirti ortaya çıktı. Uyarı üstüne uyarı geldi…

ABD Gıda ve İlaç İdaresi, tüketicileri marketlerde satılan FreshKampo ve HEB isimli çilek markalarını yememeleri konusunda uyardı.

ORGANİK ÇİLEKLER ARAŞTIRILIYOR
The Hill’de yer alan habere göre, Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Hepatit A salgınıyla olası bir bağlantı olma ihtimaline karşı çok sayıda markette satılan iki marka organik çileği araştırıyor. Salgın ayrıca Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, Kanada Halk Sağlığı Kurumu ve Kanada Gıda Denetleme Kurumu tarafından da araştırılıyor.
Sonraki Haber

Tiryakilere kötü haber! Tarihte böyle zam görülmedi!

Ocak, Mart ve Mayıs ayında gelen sigara zamları sonrası güncel si-gara fiyatları merak ediliyor. En …