BUNU YAPAN VATANDAŞLARIN MAAŞI ARTIYOR SSK VE BAĞ-KUR FARKETMİYOR
Perşembe , 26 Mayıs 2022
Anasayfa » EKONOMİ » BUNU YAPAN VATANDAŞLARIN MAAŞI ARTIYOR SSK VE BAĞ-KUR FARKETMİYOR

BUNU YAPAN VATANDAŞLARIN MAAŞI ARTIYOR SSK VE BAĞ-KUR FARKETMİYOR

Emekli maaş hesaplaması yapılırken bağlı bulunulan sigorta koluna, sigorta başlangıç süresi, yatırılan prime, dilekçe tarihine bakılmaktadır.

Maaşını artırmak isteyenlerin SSK ve Bağ-Kur’lu olmaları fark etmeksizin aşağıda sayacaklarımızı yerine getirmesi çok çok önemli.
İşte emekli maaşını artırmanın yolları…
EMEKLİ AYLIĞINI YÜKSELTEMENİN EN KOLAY YOLU NEDİR?

Emeklilikte bağlı bulunan sigorta kolu, maaşta son derece etkili. Son 7 yıl içinde hangi sigorta koluna bağlıysanız, oradan emekli olursunuz. Emeklilikte geliri artırmak için çalışırken planlama yapmak gerekiyor. Emekli aylığını yükseltecek en kolay çözüm Sosyal Güvenlik Kurumu’na bildirilen prime esas kazanç tutarının yükseltilmesi. Aylık bağlama oranı sigortalının yaşlılık, malullük, ölüm sigortalarında toplam prim ödeme gün sayısının her 360 günü için yüzde 2 uygulanıyor. Prim günün fazla olması, uzun yıllar çalışmak değil prime esas kazancın yüksek olması aylığı artırır. İkinci iş için sigorta primi ödeyenlerin Kurum’a bildirdiği matrah arttığı için aylığı da yükseliyor.
Sonraki Haber

Tarım Bakanlığı İnsan Sağlığını Hiçe Sayan Firmaları Açıkladı!

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Türkiye çapında yaptığı denetimlerde 371 firmanın ürünlerinde sahtekarlık yapıldığı belirleme edildi. …