Canan Karatay bir kez daha haklı çıktı. Herkes dalga geçmişti ama o korkmadan açıklamıştı
Cumartesi , 12 Haziran 2021
Anasayfa » FOTO GALERİ » Canan Karatay bir kez daha haklı çıktı. Herkes dalga geçmişti ama o korkmadan açıklamıştı

Canan Karatay bir kez daha haklı çıktı. Herkes dalga geçmişti ama o korkmadan açıklamıştı

Sağlık alanında yaptığı açıklamalarla sık sık gündem yaratan isimlerin başında gelen Prof. Dr. Canan Karatay, korona virüs ile ilgili yaptığı açıklamalarla da bir kez daha gündem olmayı başardı. Buna göre, Karatay’ın korona virüs aşısı ile ilgili yaptığı açıklamalar, virüsün mutasyona uğramasının ardından yeniden gündeme geldi. Prof. Dr. Canan Karatay, sağlık alanında yaptığı açıklamalarla sık sık gündem belirliyordu.

Karatay, korona virüs salgını sürecinde de yaptığı açıklamalar ile kamuoyuna önemli bilgiler verdi. Karatay son olarak virüsün mutasyona uğraması durumunda aşılarla ilgili yaşanacak sıkıntıları dile getirmişti. Buna göre korona virüsün 4 mutasyonu çıktı.

Dünya Sağlık Örgütü yumuşatmak için mutasyondan varyant olarak bahsetti. İngiltere’de çıkan mutasyon ise en hızlı yayılanı. Canan Karatay konu hakkında, “Virüs ve griplerin her sene yenisi çıkar bunun aşısı olmaz. Bunun tek aşısı tek yolu kendi hücrelerimizin güçlü ve sağlık kılmaktır” demişti. Prof. Dr. Karatay, kısa bir süre önce Prof Dr. Ahmet Rasim Küçükusta’nın internet sitesi için de bir yazı kaleme almıştı. Karatay’ın söz konusu yazısı şu şekilde:
Sonraki Haber

Bakan Fahrettin Koca’dan Flaş Açıklama.. Yarın İtibariyle

Fahrettin Koca’dan Flaş Açıklama.. Yarından İtibaren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs aşı programına yarından …