CELAL ŞENGÖR 7.8 İÇİN TARİH VERDİ YAKLAŞIYOR
Pazar , 28 Mayıs 2023
Anasayfa » FOTO GALERİ » CELAL ŞENGÖR 7.8 İÇİN TARİH VERDİ YAKLAŞIYOR

CELAL ŞENGÖR 7.8 İÇİN TARİH VERDİ YAKLAŞIYOR

CELAL ŞENGÖR 7.8 İÇİN TARİH VERDİ YAKLAŞIYOR Türkiye’nin önde gelen jeofizikçilerinden biri olan Profesör Dr. Celal Şengör, Almanya’nın çok okunan gazetelerinden Bild’e konuştu. Ünlü jeofizikçi Profesör Dr. Celal Şengör, Almanya’nın çok okunan gazetelerinden Bild’e konuştu.

Son verilere göre on binlerce insanın yaşamını yitirdiği deprem ile ilgili konuşan Şengör, Erdoğan tamamen başarısız oldu, neredeyse her şeyi yanlış yaptı” ifadesini kullandı. Bild’den Hartmut Wagner’e konuşan Şengör, “Türkiye’deki son büyük depremde ölü sayısı resmi olarak 18 bindi ve bu rakam 30 bine daha yakın. Erdoğan ülkesini bu tür büyük depremlere hazırlamak için ne yaptı? Hiçbir şey! 2003-2014 yılları arasında başbakan ve sonrasında da cumhurbaşkanı olmasına rağmen” dedi. Şengör, Erdoğan’ın başarısız olduğunu iddia ettiği noktaları da belirtti. Şengör, “Erdoğan binaların depreme dayanıklı olması için yasalar getirdi. Fakat bu yasalar yürürlüğe girdikten sonra onları denetlemedi” dedi.
Sonraki Haber

MEĞERSE KARACİĞER HASTALIĞI BELİRTİSİYMİŞ

MEĞERSE KARACİĞER HASTALIĞI BELİRTİSİYMİŞ AYAK VE BACAK SIHHATİNİZ TEHLİKEDE OLABİLİR! Fazla spor, sıhhatsiz beslenme, hava …