Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Memur ve emekli zam oranı değişti..
Pazar , 28 Mayıs 2023
Anasayfa » FOTO GALERİ » Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Memur ve emekli zam oranı değişti..

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Memur ve emekli zam oranı değişti..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. 2022 yılında yapmış oldukları icraatlarden bahseden Erdoğan, aynı zamanda 2023 yılında yapmayı planladıkları projeleri de açıkladı.

Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur ve emekliye verilen zam oranının yüzde 25’ten yüzde 30’a çıktığını açıkladı. En düşük emekli maaşı da 3 bin 500 liradan 5 bin 500 liraya çıkarıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yıllık enflasyonun bir anda yüzde 84.4’ten yüzde 64.2’ye indirilmesinden 24 saat sonra AKP grup toplantısında kameraların karşısına geçti.

Dün “Hedefimiz, bu yıl enflasyonun üzerindeki köpüğü tamamen alıp önümüzdeki yıldan itibaren meseleyi ülkemizin gündeminden tümüyle çıkarmaktır” diyen ancak memur ve emekliye yüzde 25 zam açıklayan Erdoğan, önümüzdeki aylarda yapılması beklenen seçimlerle ilgili şunları söyledi: “Tüm milletimizden 2023’te son defa ve çok daha güçlü bir destek istiyoruz. Bu son defa ifademizi birileri yanlış anlıyor, ben bu seçimle ilgili söylüyorum. ‘Start’ değil, bu ‘finiş’, bunu bu şekilde başaracağız.” Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur ve emekliye verilen zam oranının yüzde 25’ten yüzde 30’a çıktığını açıkladı. Erdoğan, şunları söylerdi:
Sonraki Haber

MEĞERSE KARACİĞER HASTALIĞI BELİRTİSİYMİŞ

MEĞERSE KARACİĞER HASTALIĞI BELİRTİSİYMİŞ AYAK VE BACAK SIHHATİNİZ TEHLİKEDE OLABİLİR! Fazla spor, sıhhatsiz beslenme, hava …