Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücrete ek zam açıklaması..
Pazartesi , 5 Haziran 2023
Anasayfa » FOTO GALERİ » Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari ücrete ek zam açıklaması..

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari ücrete ek zam açıklaması..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan ziyareti dönüşünde asgari ücrete ek zam ve gıda fiyatlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Asgari ücrete ek zam konusuyla ilgili Erdoğan, “Olağanüstü bir gelişme olduğu zaman biz bunlara da kapalı değiliz. Başta bakanım olmak üzere sendikacılarla zaten sürekli irtibat halindeler, görüşüyorlar.” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan ziyareti dönüşünde aralarında Milliyet gazetesi yazarı Özay Şendir’in de bulunduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Avrupa’nın oligarklara uyguladığı yaptırımlar var ve bugünlerde biraz daha artan biçimde Türkiye’nin yaptırım uygulamamasından dolayı Rus sermayesinin Avrupa’dan Türkiye’ye doğru kayabileceğini ifade ederek biraz da aslında yaptırım uygulanmasını zorluyor. Bu konuda düşüncenizi merak ediyorum. Bir de bunlardan bir tanesi, biraz kötü adam ilan edilmekle birlikte Avrupa’da, önceki gün Dolmabahçe’de masadaydı, fotoğraflardan sizinle de konuştuğunu gördük Roman Abromoviç’in. Bu görüşmelere katılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Biz, Rusya’ya yönelik yaptırımlara katılmayacağımızı ve bunun nedenlerini daha önce defalarca açıkladık. Bir yandan Rusya’nın askeri faaliyetlerine tepkimizi ortaya koyarken bir yandan da diyalogumuzu sürdürmeyi önemsiyoruz. Bu diyalog, sadece Ukrayna bağlamında değil bizi yakından ilgilendiren Suriye, Libya, Güney Kafkasya gibi pek çok coğrafya bakımından önemlidir, gereklidir. Diğer yandan Abramoviç, Rus heyetinin bir üyesi olarak müzakerelere katılmıştır. Masaya kimin geldiğinden öte kim adına geldiğine bakılmalı. Eğer Rusya ve Sayın Putin kendi heyetinin içerisine Abromoviç’i de tercih ederek koymuşsa demek ki inanmış, güvenmiş. O toplantıda herkesle olduğu gibi onunla da selamlaştık. Bu çalışmalara katılan tüm heyet üyelerine ben başarılar diliyorum. Temenni ederim ki bu gayretin neticesini de en kısa zamanda görelim.

Sonraki Haber

İki sözü damga vurdu

İki sözü damga vurdu Makam ve mevki istemiyorum diyen Sinan Oğan, 2 sözü aldığını söyledi …