Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Müjdeyi Duyurdu: Temel Tüketim Maddelerinde KDV Oranını %1'e Düşürüyoruz!
Perşembe , 26 Mayıs 2022
Anasayfa » FOTO GALERİ » Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Müjdeyi Duyurdu: Temel Tüketim Maddelerinde KDV Oranını %1’e Düşürüyoruz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Müjdeyi Duyurdu: Temel Tüketim Maddelerinde KDV Oranını %1’e Düşürüyoruz!Başkan Erdoğan Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon tedbirleri tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu. Temel tüketim maddelerinde %8 olan KDV’ %1’e indi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temel tüketim maddelerinde KDV oranının yüzde 8’den yüzde 1’e indirildiğini açıkladı. Erdoğan, kanun düzenlemesini canlı yayında imzaladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Tanıtım Toplantısı’na katıldı ve yeni adımları açıkladı. Daha sonra programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı bağlantıyla katılarak önemli bir müjdeye imza attı.

KDV YÜZDE 8’DEN YÜZDE 1’E İNDİ

Başkan Erdoğan, temel tüketim maddelerinde KDV’nin yüzde 8’den yüzde 1’e indirildiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ”Yeni düzenlemeyle gıda ürünlerinde yüzde 7’lik indirim yapmış oluyoruz. KDV’si yüzde 1’e inen ürünler enflasyon sepetinde ciddi ağırlığa sahiptir. Tüm bu ürünlerde yapılan vergi indirimi enflasyonla mücadelede önemli bir kazanım haline gelmektedir. Gıda ürünlerindeki KDV’yi yüzde 1’e indiren düzenlemeyi yarınki Resmi Gazete’de yayımlıyoruz. Şimdiden ülkemize, milletimize, sektörlerimize hayırlı olmasını diliyoruz.” açıklamalarında bulundu.

CANLI YAYINDA İMZALADI
Cumhurbaşkanı, konuya ilişkin kanun düzenlemesini canlı yayında imzaladı.

Sonraki Haber

Tarım Bakanlığı İnsan Sağlığını Hiçe Sayan Firmaları Açıkladı!

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Türkiye çapında yaptığı denetimlerde 371 firmanın ürünlerinde sahtekarlık yapıldığı belirleme edildi. …