Dev operasyon başladı...
Çarşamba , 20 Ekim 2021
Anasayfa » FOTO GALERİ » Dev operasyon başladı…

Dev operasyon başladı…

Terörle Mücadele kararlılıkla sürüyor. PKK’nın kökünü kazımak için 13 taburdan oluşan 2 bin 520 personelle sonbahar-kış operasyonu başlatıldı. İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin operasyonla ilgili bilgi verdi.

Buna göre, Eren operasyonları kapsamında Muş’un Şenyayla, Bingöl’ün Sağgöze ve Diyarbakır’ın Lice kırsalında başlatılan operasyon, Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında bulunan Şehit Jandarma Teğmen Hubeyib Turan Üs Bölgesinden yönetiliyor. İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy açıklamalarda bulundu.

Bakan Yardımcısı Ersoy açıklamasında şunları söyledi; Bugüne kadar devam eden ve çok başarılı sonuçlar elde ettiğimiz operasyonlarla terör örgütü sınırlarımızın içindeki tüm etkinliğini kaybetmiştir. Ancak bugün Bingöl ilimizde yaptıkları gibi masum insanlara kurdukları tuzaklarla varlıklarını sürdürecekleri zanneder duruma gelmişlerdir. Sonbahar-kış operasyonlarımızla bu varlıklarını da sona erdireceğimize inanıyoruz. Operasyonlara aynı kararlılıkla devam edeceğiz. İstiyoruz ki köylerimiz artık tarımın ve üretimin merkezi olsun.
Sonraki Haber

Sevilen İsim Koronaya Yenik Düştü

Bir Yıldızımız Bir Değerimiz Daha Koronaya Yenik Düştü… Yakalandığı Kovid-19 nedeniyle 17 gün verdiği yaşam …