Diz ve eklem ağrılarını hafifletecek mükemmel bir kür.,,
Pazartesi , 2 Ağustos 2021
Anasayfa » Genel » Diz ağrıları için şifalı bitkisel kür tarifi.. Bu kürle ağrılar yok olacak..

Diz ağrıları için şifalı bitkisel kür tarifi.. Bu kürle ağrılar yok olacak..


Faydalı bitkiler olarak eklem, kireçlenme, romatizma dan dolayı diz ağrısına ne iyi gelir konusu ele alacağız. Diz ağrısına bitkisel tedavi yöntemlerini bizlere Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ve Prof.Dr. Ahmet MARANKİ hocalarımızın kürleri ile derman bulacağız. Diz ağrısı bitkisel tedavi yöntemlerine anlatmadan önce diz ağrısı belirtilerini ve dizimizi tanıyalım
Diz vücudumuzun en karışık mekanizmalarında bir tanesidir. Dizimiz sürekli olarak gün içerisinde bir hareket içerisindedir. Bu yüzdende incilme ve aşınması olanağı yüksek bir eklemimizdir. Diz ağrısının belirtileri bazen şişme bazen kızarma bazende hareket kısıklığı olarak kendini gösterir. Diz şişmeleri genellikle herhangi bi darbe ve ters hareket etme sonucunda meydana çıkarlar.
Dizimizin hareket kısıklığı ise genede 50 li ve üstü yaşlarda sıkça gözüken dizde sıvı azalması veyahutta dizlerde kireçlenme sonucu ortaya çıkmaktadır.
Diz ağrıları için yapacağımız bitkisel tedavi kürü için ihtiyacımız olan malzeme listesi ölçüleri ile birlikte aşağıdaki listedeki gibidir.
2 Çorba Kaşığı Kil
2 Çorba Kaşığı Buğday Kepeği
1Çorba Kaşı Kaya Tuzu
1 Çay Kaşı Menekşe Yağı
1 Çay Kaşı Biberiye Yağı
Diz ağrıları için şifalı bitkisel kür hazırlanışı ve uygulanışı
Hazır durumda bulundurduğumuz malzemeleri alacak boyutta bir tencereye sırasıyla 2 Çorba kaşığı kilimizi ve ardında 2 Çorba kaşığı buğday kepeğini ilaveten 1 Çorba kaşığı kaya tuzumuzu sonrasında 1 Çay kaşığı menekşe yağı ve 1 Çay kaşığı biberiye yağımızı ilave edelim. Diz ağrısına iyi gelen şifalı kürümüzü kısık ateşte vucudumuza sürebileceğimiz sıcaklıktaoluncaya kadar kararak ısıtalım.Hazırladığımız kür macun kıvamına gelecektir.
Diz ağrıları için şifalı bitkisel kür uygulanışı
Vücudumuza süre bileceğimiz sıcaklıktaki şifalı bitkisel kürü dizimizin ağrıyan bölgesine sürelim, daha sonrasında buzdolabı streçli ile dizimizi saralım. Bekleme süresi olarak süre yoktur istediğiniz zamana kadar bekleyebilir ve kürü diz ağrılarınızdan kurtulana kadar uygulaya bilirsiniz.

Sonraki Haber

Bakan Pakdemirli saat verip uyardı..

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Marmaris Değirmenyanı mevkisindeki yangın yönetim merkezinde son durumla ilgili …