Emeklilere Ek Maaş - Part 3
Pazartesi , 27 Haziran 2022
Anasayfa » FOTO GALERİ » Emeklilere Ek Maaş

Emeklilere Ek Maaş

BES, kişinin aktif çalışma döneminde yaptığı tasarrufların, uzun vadeli yatırıma yönlendirilmesi ve kişinin emeklilik döneminde belli bir seviyede gelir elde etmesini sağlayan sistemdir. Bu sistem sayesinde kişi SGK’nın verdiği emekli maaşına ek olarak yeni bir gelir daha elde etmiş oluyor. BES, temelde kişinin tasarruflarının toplanması, değerlendirilmesi ve kişiye toplu ya da maaş şeklinde geri ödenmesidir.
Devlet Destekli
BES, aktif çalışma hayatındaki kişilerin hem tasarruf yapmasını hem de emeklilik dönemi için birikim yapmasını sağlıyor. Ayrıca sistem devlet tarafından da destekleniyor. Kişinin ödediği her taksitin yüzde 25’i kadarını da devletten katkı olarak yansıyor. BES’te herhangi bir ücret ödemeden farklı bir şirkete geçip emeklilik planı değiştirmek mümkün. Kişi fonlarını istediği gibi yönetebiliyor ayrıca BES fonları da vergiden muaf tutulmaktadır.BES, ödemelerini kişi o anki bütçesine göre azaltabilir veya arttırabilir. BES, para biriktiremeyenler ve biriktirmekte zorlanan kişiler için harika bir yatırım aracı olarak değerlendirilebilir. Devletinde taksitlere yüzde 25 oranında katkı sağlaması BES’teki kişiler için oldukça avantajlı bir durumdur. Kişi yine bütçesini hesaba katarak BES’ten çıkış yapabilir.


Sonraki Haber

LATİF DOĞANDAN YKÖTÜ HABER GELDİ

bugün sosyal medya hesabından yaptığı yeni paylaşımla annesi Ayşe Doğan’ın yoğun bakıma kaldırıldığını söyledi. Başarılı …