Emekliyi heyecanlandıran haber!
Salı , 19 Ekim 2021
Anasayfa » Genel » Emekliyi heyecanlandıran haber! Emeklinin ikramiye ödemesi 1.102 lira olacak! .

Emekliyi heyecanlandıran haber! Emeklinin ikramiye ödemesi 1.102 lira olacak! .

Milyonlarca emekliyi heyecanlandıran haber geldi! Tüm emekliler bayram ikramiyesi ile ek gelire kavuştu. Yılın ilk ikramiyesi için Mayıs ayı beklenirken, TÜED bu ödemelerin emekli aylıkları gibi artırılmasını istedi. Bu talep hayata geçerse, Mayıs ödemesi bin 102 veya bin 107 lira olacak. Emeklilerle ilgili bütün son dakika haberleri ve gelişmeler ahaber.com.tr’de…
Milyonlarca emekliyi heyecanlandıran haber geldi. Tüm emekliler bayram ikramiyesi ile ek gelire kavuştu.Bu yıl Ramazan Bayramı ikramiyesinin 27-31 Mayıs, Kurban Bayramı ödemesinin de 5-9 Ağustos arasında verilmesi beklenirken, emekliler bin liralık tutarın artırılmasını istiyor.
Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), “İkramiyeler, 2019 ve sonraki yıllar için emekli aylıkları artışına endekslensin” çağrısı yaptı.
NE KADAR ARTAR?
Bu talep hayata geçerse, ikramiye tutarı Ocak ve Temmuz aylarında güncellenecek..Ocak’ta SSK ve Bağ-Kur emeklilerine bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon oranı olan yüzde 10.19, memur emeklilerine ise toplu sözleşme artışı ve fark olarak yüzde 10.73 zam yansıtılmıştı.
Eğer artış SSK ve Bağ- Kur’luların zamlarına endekslenirse, Mayıs ikramiyesi bin 101 lira 90 kuruşa çıkacak.
Temmuz’da ise bu tutara 2019’un ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında zam yansıtılacak.
Yani Ağustos ikramiyesi daha da yüksek olacak.
Eğer artış memur emeklilerininkine endekslenirse de Mayıs’ta bin 107 lira 30 kuruş, Ağustos’ta bin 162 lira 67 kuruş ikramiye ödemesi yapılabilecek.
Emekliler verilecek kararı merakla bekliyor.

Sonraki Haber

BAKANLIK DUYURDU: BAŞVURANA 1500 TL ÜSTÜ YARDIM YAPILACAK..

Bakan Yanık, “Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve aileleri için 963 milyon TL evde bakım …