Filistin'de şehitler için ulusal yas ve genel grev ilan edildi
Pazar , 1 Ağustos 2021
Anasayfa » Genel » Filistin’de şehitler için ulusal yas ve genel grev ilan edildi

Filistin’de şehitler için ulusal yas ve genel grev ilan edildi


ABD’nin Kudüs’te büyükelçilik açmasını protesto eden Filistinlilerin işgalci İsrail güçleri tarafından şehit edilmesi üzerine Filistin’de ‘ulusal yas’ ilan edildi.
ABD’nin Kudüs’te büyükelçilik açmasını protesto etmek için abluka altındaki Gazze sınırında düzenlenen gösterilerde işgalci İsrail askerleri tarafından şehit edilenler için Filistin’de “ulusal yas” ilan edildi.
Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Kurulu Üyesi Vasıl Ebu Yusuf yaptığı açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’nde işlediği katliamda şehit düşenler için yarının ulusal yas günü olacağını ve genel greve gidileceğini belirtti.
Gazze’nin İsrail sınırında çadırlar kuran Filistinliler, ABD Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasını ve İsrail’in kuruluş yıl dönümü olan Nekbe’nin (Büyük Felaket) 70. yılını protesto etmek için “milyonluk yürüyüş” adını verdikleri kapsamlı gösteriler düzenliyor.
İsrail askerleri, Gazze sınırında bugün düzenlenen gösterilere katılan 43 Filistinliyi şehit etmiş, 448’i gerçek mermiyle olmak üzere bin 693 Filistinliyi yaralamıştı.

Sonraki Haber

Muğla Datça açıklarında art arda depremler oldu! Son depremler listesi

Muğla’nın Datça ilçesinin açıklarında saat 22:57’de 4.5 büyüklüğünde, saat 23:10’da 3.8 büyüklüğünde, Saat 23:43’te de …