Geline ve Damada ayrı ödenek..
Çarşamba , 17 Ağustos 2022
Anasayfa » FOTO GALERİ » Geline ve Damada ayrı ödenek..

Geline ve Damada ayrı ödenek..

2022 yılı çeyiz hesabı ödemeleri açıklandı. Çiftlere tek olarak 16 bin 400 TL, çift olarak ise 32 bin 800 TL destek alabilecekler. Devlet destekli Akbank 2022 çeyiz hesabı avantajları ve hibe destek. 2022 yılında evlenecek olan vatandaşlar için sağlanan çeyiz hesabı destek tutarı Akbank tarafından açıklandı. Akbank üzerinden geçmiş dönem çeyiz hesabı açıp birikim yapan vatandaşlar 2022 yılında 16 bin 395 TL alacaklar. Çeyiz hesabı desteği hem kadınlar hem de erkekler tarafından ayrı ayrı alınabilir ve toplam 32 bin 800 TL destek alacaklar.

2022 YILINDA EVLENECEK OLANLARA 16 BİN 400 TL + 16 BİN 400 OLMAK ÜZERE 32 BİN 800 TL ÖDEME YAPILACAK Çeyiz hesabı desteğinde başvurular ayrı ayrı yapılır ödemeler ise ayrı ayrı alınabilir. Gelin ve damat evlilik sürecinden yapacakları başvurular ile birikim yapacaklar. Yapılan birikim tutarına oranla destek verilecek. 2012 yılında 12 bin TL seviyesinde olan destek tutarı 2022 yılında 16 bin TL bandını aştı. Peki çeyiz hesabı desteği nedir, nasıl alınır? İşte detaylar; ÇEYİZ HESABI DESTEĞİ NEDİR, NASIL ALINIR? Çeyiz hesabı desteği evlenecek olan çiftlerin ayrı ayrı alabilecekleri evlilik desteğidir. Devlet evlenmeden önce birikim yapacak olan çiftlerin birikim yapmaları durumunda onlara destek sağlıyor.

Evlilik desteğinde sistem banka hesabında birikim yapılması ve birikim yapılan tutar kadar destek alınması şeklindedir. Gençler hesapta birikim yaparak 3, 4 ve 5 yılın sonunda ayrı ayrı devlet desteği alırlar. ŞARTLARI NELER? Çeyiz hesabı desteği açmak için Türk vatandaşı olmak gerekiyor. Çeyiz hesabı açıp birikim yaparak devlet desteği almak için ise 27 yaşını doldurmamış ve daha önce evlilik yapmamış olmak şartı var. Vatandşalar için başvurular evlilik tarihinden en az 3 yıl önce başvuru yapmak ve birikim yapmış olmak. Başvuruların ardından desteği alabilmek için seçilen talimat ödeme sıklığına göre düzenli ödeme şartının aksatılmaması gerekiyor. 3, 4 VE 5 YILLIK BİRİKİMLE NE KADAR DESTEK ALINIR?……..
Sonraki Haber

Gece Uyku Uyurken El Sıkışması, El Uyuşması Olanlar Dikkat…

kaynaklanabileceği gibi, bir çok ciddi sağlık problemi de el uyuşmasına sebep olmaktadır. Hazırladığımız bu içeriği …