Göbek Eritmek için Ne Yapmalı
Çarşamba , 20 Ocak 2021
Anasayfa » Genel » Göbek Eritmek için Ne Yapmalı

Göbek Eritmek için Ne Yapmalı


Göbek Eritmek İçin Tavsiyeler
Karın kısmındaki yağlar yaşamsal organlarımızı çevreler ve kas yapısının altında yer alır. Göbek yağlarımızı eritmek için, fiziksel etkinlikleri sıklaştırmak, karın kaslarını güçlendirmek ve alkol – sigara gibi zararlı alışkanlıklardan sakınacağınız bir beslenme programı uygulamak gerekir.
Diyet ve Beslenme Önerileri
Karın yağlarını eritebilmek için, yediğiniz yemeklerin miktarını ve aldığınız kalorilerin bilincinde olmalısınız.
Doğal sızma zeytinyağı, meyve, sebze ve tam tahıllılar gibi doğal besinleri tüketmeye çalışın. Yağsız etler, bilhassa tavuk, derisiz hindi ve balık önerilmektedir.
Gazlı içecek, beyaz ekmek, makarna, , işlenmiş ürünler, tatlılar ve doymuş yağlar gibi karbonhidrat açısından bol besinlerden uzak durmalısınız.
Diyetlerinize, kuşkonmaz gibi idrar sökücü etkisi olan sebzeleri ekleyin. Bu vücutta su tutulmasını engelleyerek, karın şişmesi ve iltihaplanma gibi durumları önler. Salatalık vücuda su kattığı gibi, tokluk duygusu da vererek fazla yemenize mani olur. Kara lahanalar kan şekerinizi düzenleyerek sık sık yeme gereksinimi duymanızı ve lüzumsuz kalori almanızı önler.
Yemeklerinizi fırında, haşlayarak, buğulayarak, ızgarada yada buharda pişirmeye çalışın. Kızartma ve yağlı soslardan uzak durun.
Bol bol su içerek (günlük ortalama 2 – 3 litre) cildinizi ve bedeninizi nemli tutun. Bu şekilde vücutta biriken toksin seviyesi azalıp, sindirim sisteminiz düzene girer ve sağlıklı kilonuzu da korumuş olursunuz.
Günlük yaklaşık 500 kalori eksik tüketin. Bu biçimde haftada yaklaşık 1 kilo kadar zayıflamış olacaksınız.
Tavsiye Edilen Egzersizler – Hareketler
Diyet ile beraber, bazı güçlendirici egzersizler ve aerobik antrenmanlar da yapmanız gerekir. Bunlar yağ yakımını hız kazandıracaktır.
Aerobik ve Güç Arttırıcı Antrenmanlar
Yürüyüş ile koşu gibi etkinlikler yaparak kardiyo seanslarınızı mümkün olduğu derecede çoğaltın.
Normal bir hızda sabit bisiklet ile 1 – 2 dakika ısınmanızın ardından, ağırlığı arttırarak antrenmanı yoğunlaştırın. Bu egzersizi en az yarım saat süresince yapın.
Güç antrenmanlarınızı sağlam bir karın kası programı ile birleştirin. Karın hareketlerinin bitiminde, koşu, ip atlama gibi yoğun kardiyo hareketlerine başlayın. Karın egzersizini ve yoğun kardiyo uygulamasını en az yarım saat boyunca bir arada devam ettirin.
Karın Egzersizi
Bu karın bölgesine yoğunlaşan egzersizler, yalnızca yağları yakarak değil, bunun yanı sıra kasları da güçlendirerek göbeğinizin küçülmesini sağlayacaktır. Bu şekilde çok daha fazla zayıflayabileceksiniz.

Sonraki Haber

Tolgahan Sayışman korkunç kazada ölümden döndü…

Tolgahan Sayışman ölümden döndü. İş görüşmesi için İzmir’e giden ünlü oyuncu ve arkadaşı, dönüş yolunda …