Gölcük'teki patlamanın görüntüleri ortaya çıktı: Depremden daha korkutucuydu - Part 2
Pazar , 29 Ocak 2023
Anasayfa » FOTO GALERİ » Gölcük’teki patlamanın görüntüleri ortaya çıktı: Depremden daha korkutucuydu

Gölcük’teki patlamanın görüntüleri ortaya çıktı: Depremden daha korkutucuydu

Patlama anı güvenlik kamerasına yansıdı
Patlama anının güvenlik kamerası görüntüsü ortaya çıktı. Görüntüde patlama anıyla beraber binanın adeta bir alev topuna döndüğü görüldü. Patlamadan sonra itfaiye, AFAD, sağlık ve polis ekiplerinin bölgeye gelişleri ve bölgede yaşanan hareketli anlar da kameralar tarafından görüntülendi.

“Depremden daha büyük bir afetti”
Patlamanın etkisiyle kızıyla beraber kendilerini sokağa attıklarını ve çok korktuklarını söyleyen Yasemin Duru, “Evimizde otururken patlama sesi geldi. Dışarıya fırladık. Binaların camları patladı. Benim kapım yerinden çıktı. Kendimizi dışarı attık. Bir baktık yangın var. Koştuk geldik ama elimizden gelen hiçbir şey yoktu. Yapabileceğimiz bir şey de yoktu. İtfaiyeler ve ambulanslar geldi. Daha sonra yeniden tehlike olduğunu söylediler. Bizi koşuşturdular buradan. Çok şükür yangın da söndü her şey yerli yerinde.

Fakat geride kalanları bilmiyoruz. Durumlarının ağır olduğu söyleniyor. O anlarda yanımda kızım vardı. Çok korktu, hatta sinirleri boşaldı. Koşuşturmaktan sinirleri bozuldu, ağlamaktan kendine gelemedi. Çok şiddetli bir patlamaydı.
Hatta bir ara ev değil fabrika patladı diye düşündük. Deprem hissinden daha fazlaydı. Depremden daha büyük bir afetti. Allah’ım tekrar nasip etmesin böyle bir şeyi” dedi.

Elektrik tellerinin cızırdadığını duydum
Elektrik tellerinden cızırtı seslerinin çıktığını ve sonra binadan dumanların yükseldiğini ifade eden Sefa Özbay ise, “Çevre apartmanda oturuyorum. Az ilerideki binada doğal gaz patlaması olduğunu söylediler. O sırada evde oturuyordum. Şiddetli bir patlama sesi duydum. Ev sallandı, çıktım. O sırada karşı ara sokakta elektrik tellerinin cızırdadığını, sesler çıkardığını gördüm.

İlk oradan, acaba trafodan mı patladı diye düşündüm. Sonra alevler yükselince duman yükseldi. Dumanı fark ettim ilk önce. Yangını gördüm ve sonra alevler yükseldi. Patlamanın o dairedeki doğal gazdan olduğu düşünülüyor. Dairenin hiçbir duvarı gözükmüyor.

Şiddetli bir patlama olduğu için korktuk. Çok şükür itfaiye vaktinde yetişti. Yaşlı teyzeyle oğlunu ambulans aldı ve hastaneye götürdü. Bekliyoruz, bakalım ne olacak. Allah sonumuzu hayır etsin” şeklinde konuştu.
Patlamanın yaşandığı bölgede incelemeler yapan polis ekiplerinin olayla ilgili soruşturması sürüyor

Sonraki Haber

Ünlü oyuncu yaşama veda etti

“Vincenzo”, “Weak Hero Class 1” ve “Happiness” gibi dizilerle tanınan Güney Koreli oyuncu Na Chul, …