Göz çevrenizde çıkan yağ bezelerinden bu yöntemle kurtulabilirsiniz!
Pazar , 1 Ağustos 2021
Anasayfa » Genel » Göz çevrenizde çıkan yağ bezelerinden bu yöntemle kurtulabilirsiniz!

Göz çevrenizde çıkan yağ bezelerinden bu yöntemle kurtulabilirsiniz!


Çoğu insanın başa çıkamadığı cilt kusurları arasında yağ bezeleri yer alıyor. Yağ bezelerinden bir türlü kurtulamıyorsanız size vereceğimiz yöntemleri muhakkak denemenizi tavsiye ediyoruz.
Yağ bezeleri tıp dilinde epidermal kist olarak bilinir. Bu kistler kenelikle göz çevresinde, kulakların arkasında ve sırt kısmında meydana gelmektedir.
Kistlerin içerisi genellikle sebiumlarla dolu olduğundan herhangi bir tehlikesi yoktur ve doğal tedavi yöntemleriyle geçirilebilir.
Birazdan vereceğimiz doğal yöntemlerle yağ bezeleri artık kabusunuz olmaktan çıkacak.
İşte yağ bezelerinden kurtaracak doğal yöntemler…
Hint yağı yöntemi
Yağ bezelerini küçülterek tamamen kaybolması için Hint yağı bulunmaz bir nimet. B,ir pamuk parçasına Hint yağından 3-4 damla damlatın ve yağ bezesinin üzerinde yarım saat bekletin. Her gün düzenli aralıklarla tekrarladığınızda yağ bezelerinin küçüldüğünü göreceksiniz.
Bal yöntemi
Yağ bezelerinin kaybolması için bir çay kaşığı bal bir çay kaşığı buğday unu gerekmektedir. 1 çay kaşığı bal ile 1 çay kaşığı buğday ununu iyiye karıştırın. Bezelerin üzerine bu karışımdan sürüp 1 gece boyunca bekletin.
Buhar yöntemi
Bu yöntem yağ bezelerinin kökünden geçmesini sağlamaz ancak belirli bir süre kaybolmasını sağlayabilir. Buharda yumuşatmış olduğunuz yağ bezlerini hafifçe sıkarak kaybolmasını sağlayabilirsiniz.

Sonraki Haber

Son Dakika: Muğla Datça açıklarında 4.5 büyüklüğünde deprem

Son dakika: Türkiye yangın ve sel haberlerine odaklanmışken, bu sefer de Muğla’dan deprem haberi geldi. …