Perşembe , 22 Şubat 2024

Hafta sonu bu illerde başlıyor


Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün raporuna göre bugünden itibaren sıcaklık düşüşleri başladı ve hafta sonuna kadar devam edecek. İstanbul’da dün 17 derece olan sıcaklık bugün 12, yarın ise 8 dereceye kadar düşecek. Hafta sonu kar yağışının yurdun kuzeybatısından giriş yapması beklenirken MGM tarafından 17 ile yarın için sarı ve turuncu kodlu uyarı verildi.
Bugünden başlayarak hafta sonu sıcaklıklarda hissedilir derecede düşüş yaşanacak. Ayrıca kuvvetli yağışlar da etkili olacak. Kar yağışının yurdun kuzey batısından ülkeye giriş yapması bekleniyor.
TRAKYA’DA KAR ALARMI
Meteoroloji verilerine göre bugün Trakya ve İstanbul’da yağışlar etkili olacak. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, hava durumu tahminlerini canlı yayında paylaştı. Şen, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:
Rüzgar döndü, sabah lodostu. Rüzgar kuzeye döndü ve hızla doğuya kayacak. Yağış Avrupa Yakası başta olmak üzere bütün İstanbul’da öğlene doğru başlayacak. Trakya’da Edirne’de başladı. Ege’de rüzgar güneyli. Edremit Körfezi üzerinde çarpışıyor. Burada yağış kuvvetli olacak. Yağış Bursa Yalova Kocaeli İstanbul başta olmak üzere kuvvetli olacak. Önce Avrupa yakası sonra il genelinde etkili olacak. Su baskınlarına neden olabilir. Öğleden sonra sıcaklıklar hızla düşecek. Rüzgar hissedilen sıcaklığı daha da düşürecek. İstanbullular bir an evvel akşam saatlerinde evine gitsin. Kara bakınca Trakya, Edirne’de kar var ancak İstanbul’da yok.Sonraki Haber

bomba itiraf geldi

bomba itiraf geldi Tüm Türkiye’nin konuştuğu Erva ve Hüseyin olayında gerçek ortaya çıktı. DNA testinin …