HASTANEDEN ANNESİNİ TABURCU EDECEKKEN ACI HABERLE YIKILDI
Perşembe , 26 Mayıs 2022
Anasayfa » FOTO GALERİ » HASTANEDEN ANNESİNİ TABURCU EDECEKKEN ACI HABERLE YIKILDI

HASTANEDEN ANNESİNİ TABURCU EDECEKKEN ACI HABERLE YIKILDI

Kahramanmaraş’ta tedavi gördüğü hastanede yanlış kan verilmesi sonucu hayatını kaybeden 67 yaşındaki Gülseren Alkaya’nın ölümüne neden olan hemşire Abdullah Ölker, 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Alkaya’nın oğlu Arif Alkaya, “Ziyarete gittiğimde ‘Annenizi taburcu edeceğiz, bir ünite kan vermemiz lazım’ dediler. Saat 15.00 gibi ‘Hastaneye gel’ diye aradılar. Ben de ‘Annemi taburcu edecekler herhalde’ diyerek gittim ancak vefat ettiğini söylediler” diyerek olay günün anlattı.

27 Şubat 2020’de, Elbistan Devlet Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde tedavi gören Gülseren Alkaya’ya hemşire Abdullah Ölker (35) tarafından kan takıldı. Ancak bir süre sonra rahatsızlanan 6 çocuk annesi Gülseren Alkaya, yaşamını yitirdi. Gülseren Alkaya’nın çocukları, kan grubu 0 Rh (+) olmasına rağmen A Rh (+) kan verildiği için annelerinin öldüğünü öne sürerek hemşire Abdullah Ölker’den şikayetçi oldu.
Sonraki Haber

Tarım Bakanlığı İnsan Sağlığını Hiçe Sayan Firmaları Açıkladı!

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Türkiye çapında yaptığı denetimlerde 371 firmanın ürünlerinde sahtekarlık yapıldığı belirleme edildi. …