İbrahim Tatlıses Milletvekililiği İçin Adayı Oldu. Bakın Hangi Partiden
Pazartesi , 2 Ağustos 2021
Anasayfa » Genel » İbrahim Tatlıses Milletvekililiği İçin Adayı Oldu. Bakın Hangi Partiden

İbrahim Tatlıses Milletvekililiği İçin Adayı Oldu. Bakın Hangi Partiden


Şarkıcı İbrahim Tatlıses, 24 Haziran seçimleri için AK Parti’den milletvekili aday adayı olacak. Tatlıses, aday adaylığı başvurusu avukatı aracılığıyla cuma günü partinin İzmir İl Başkanlığı’na yapacağı öğrenildi.
AK Parti’den 3 kez milletvekili aday adayı olan ancak listeye girmeyi başaramayan İbrahim Tatlıses, dördüncü defa şansını deneyecek. Daha önce Şanlıurfa’dan milletvekili aday adayı olan Tatlıses, bu sefer İzmir’den aday adayı olacak. Tatlıses, aday adaylığı başvurusunu avukatı tarafından cuma günü yapacak.
Uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanan ve uzun süre fizik tedavi gören Tatlıses, geçen yıl İzmir’e taşınmıştı. ürk sanat dünyasının önemli isimlerinden İbrahim Tatlıses’in, Türkiye’de 24 Haziran 2018 tarihinde düzenlenecek cumhurbaşkanlığı erken seçimlerinde dördüncü defa milletvekili aday adayı olacağı öğrenildi. Daha önceden de Şanlıurfa ilinden milletvekili aday adayı olan İbrahim Tatlıses’in, bu kez de İzmir’den aday adayı olacağının bilgisine ulaşıldı. Öte yandan milletvekili aday adayı olabilmek adına yeniden kolları sıvayan İbrahim Tatlıses’in, avukatıyla birlikte İzmir İl Başkanlığı’na aday adaylığı başvurusunda bulunmak üzere harekete geçeceği açıklandı. Tüm bu gelişmelerin akabinde, kamuoyu tarafından İbrahim Tatlıses’in kim olduğu, hayatı, kariyerine ilişkin detaylar yoğun bir şekilde merak edilerek araştırma konusu haline geldi. Peki, uğradığı silahlı saldırı sonucunda uzun bir tedavi sürecinden geçen ve şu anda da fizik tedavi gören İbrahim Tatlıses kimdir? Geçmişte AK Parti’den üç defa milletvekili aday adayı olan fakat listeye giremeyen İbrahim Tatlıses aslen nereli ve kaç yaşındadır?
İBRAHİM TATLISES KİMDİR? DETAYLI BİYOGRAFİSİ…
İbrahim Tatlıses, 1 Ocak 1952 tarihinde Şanlıurfa’da hayata gözlerini açmıştır. Yedi çocuklu fakir bir ailenin, Leyla ve ciğerci Ahmet Tatlı’nın ilk çocuğu olarak dünyaya gelen İbrahim Tatlıses, şarkıcı kimliğinin yanı sıra yönetmen, oyuncu, senarist, söz yazarı, köşe yazarı, besteci, programcı ve kimliğiyle de bilenen bir isimdir. Müzik kariyerinin dışında, gıda, inşaat ve seyahat sektörlerine girerek çeşitli yatırımlar yapan İbrahim Tatlıses, ilerleyen yıllarda ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşme kararı alırlar. İstanbul’da ikamet etmeye başlayan Tatlıses, akrabalarının yanına yerleşerek inşaat işçiliği, demir ustalığı ve leblebicilik gibi pek çok işler çalışarak para kazanmaya başlar.Ardından, 1980 yılında şöhret basamaklarını emin adımlarla tırmanmaya başladı ve müzisyen Yılmaz Tatlıses’le tanışması sonrasında Tatlı olan soy ismini Yılmaz Tatlıses’in önerisiyle Tatlıses şeklinde değiştirdi. Müzik çevreleri tarafından beğenilen ve takdir edilen muazzam sesi sayesinde, çok kısa bir zaman içerisinde İstanbul’da sahne almaya başladı. Müzik piyasasına 1977 yılında “Ayağında Kundura” albümü ile giriş yaptı. “Sabuha”, “Dom Dom Kurşunu”, “Bir Mumdur” çok sevilen ve yıllarca popülerliğini koruyan türküler olma özelliği göstermektedir. 1978 yılında “Ayağında Kundura” filmiyle de sinema sektörüne giriş yapan İbrahim Tatlıses, 30 haziran 1976 tarihinde dışarıdan bitirdiği ilkokul diplomasını Kilis’ten Kartalbey ilköğretim okulundan aldı.
Seksenli yıllarda tüm Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri onunla tanıştı. Yunanistan’dan Suudi Arabistan’a, Almanya’dan Afganistan’a çok geniş bir coğrafyada, milyonlarca hayran edindi. Kasetleri ve posterleri bazı ülkelerde milyonlarca satarken yurtiçinde ve yurtdışında sayısız ödülün sahibi oldu.
Tatlıses’in, müzik hayatındaki başarısı ve popülerliği kısa süre sonra kendisine sinema kapılarını açtı. Hayatı boyunca örnek aldığı Yılmaz Güney gibi o da çok başarılı filmlerde rol aldı. Yılmaz Güney ile diğer bir ortak noktaları, Yeşilçam’ın şöhret tacını, yakışıklı jönlerden almaları olmuştu. “Yılmaz’ın yerine oynuyor” başlıklı haberde şöyle diyordu: Beni Yılmaz Güney’e benzetenler var. Belki tipim fazla benzemiyor, ama onun yolundan gidiyorum. Onun tavırlarını kullandım son filmimde.1979’da oynadığı “Kara yazma” filminde Perihan Savaş’la tanıştı. Birlikteliğin sonucunda Melek Zübeyde adında kızları olurken bu birliktelik 1983 yılındaki “Günah” filmine kadar sürdü. Zira artık Tatlıses’in yeni hayat arkadaşı Derya Tuna’yla tanıştı ve Tatlıses’in yine resmi evlilik yapmadığı bu birliktelikten de İbrahim (İdo) adında bir oğlu dünyaya geldi.
Seksenli yıllarda çıkardığı “Allah Allah”, “Kara Zindan”, “İnsanlar” ve “Fosforlu Cevriyem” albümleriyle satış rakamları milyonları buldu. 1 mayıs 1987’de kendi plak şirketi olan Tatlıses Müzik’i kurdu. Turgut Özal’ın “Madem en çok bunlar dinleniyor, TRT’ye çıkabilirler” demesiyle 1989 yılbaşı günü daha önce hiçbir albümünde okumadığı ve özel klip çektiği “Beyaz gül kırmızı gül” şarkısıyla TRT’ye ve televizyon dünyasına adımını remen attı.

Sonraki Haber

Bakan Pakdemirli saat verip uyardı..

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Marmaris Değirmenyanı mevkisindeki yangın yönetim merkezinde son durumla ilgili …