İstanbul için son dakika yasak kararı
Pazartesi , 27 Eylül 2021
Anasayfa » FOTO GALERİ » İstanbul için son dakika yasak kararı!

İstanbul için son dakika yasak kararı!

Peş peşe gerçekleşen orman yangınları sonrası İzmir, Aydın, Kocaeli, Balıkesir, Çanakkale, Gaziantep’in ardından İstanbul’da da ormanlık alanlara girişler yasaklandı. Türkiye’de farklı noktalarda çıkan orman yangınlarının ardından valiliklerden peş peşe yasak haberleri gelmeye devam ediyor.

Gaziantep, Aydın, Çanakkale, İzmir, Kocaeli ve Balıkesir’den sonra İstanbul Valiliği de orman yangınlarıyla mücadele kapsamında 30 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında ormanlara girmenin, orman çevresinde ve içinde mola vermenin, orman alanlarında piknik yapmanın yasaklandığını açıkladı. İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarıyla bölgede mevsimsel sıcaklık değerlerinin artacağı, buna dayalı olarak önümüzdeki günlerde oluşabilecek olağanüstü hava halleri nedeniyle, İstanbul’da orman yangınlarının artabileceği değerlendirilerek, milli servetimiz olan ormanlarımızı yangına karşı korunmak amacıyla aşağıdaki kararlar alınmıştır.

Sonraki Haber

13 Yaşında kendi evini inşaa etti..

Okula giden 13 yaşındaki Luke Thill kendi biriktirdiği sermayesiyle, kendi yaşayacağı bir ev inşa etti. …