Korona virüs aşısında beklenmeyen yan etki ortaya çıktı. Ölüme kadar götürüyor...
Salı , 18 Mayıs 2021
Anasayfa » FOTO GALERİ » Korona virüs aşısında beklenmeyen yan etki ortaya çıktı. Ölüme kadar götürüyor…

Korona virüs aşısında beklenmeyen yan etki ortaya çıktı. Ölüme kadar götürüyor…

Avrupa Birliği’nin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa Birliği İlaç Ajansı (EMA), yeni tip korona virüsüne karşı geliştirilen AstraZeneca/Oxford aşısının kan pıhtılaşması dışında, “kaçış sendromu” olarak da bilinen “sistemik kılcal sızıntı sendromu”na da neden olabileceğini açıkladı.

Şimdiye kadar 5 hastada tespit edilen durum, ölüme yol açabiliyor. NTV’de yer alan habere göre, bazı Avrupa ülkelerinin kullanımını durdurduğu AstraZeneca/Oxford aşısında yeni bir yan etki tespit edildiği açıklandı. Avrupa Birliği’nin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa Birliği İlaç Ajansı (EMA), şimdiye kadar 5 kişide “kaçış sendromu” görüldüğünü duyurdu.

20 MİLYONDA ÜÇ KİŞİDE GÖRÜLDÜ Bununla birlikte veriler ayrıca İngiltere İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Dairesi’nin (MHRA) Mart ayı sonlarına kadar AstraZeneca aşısı verilen 20 milyon kişiden üçünde kaçış sendromu vakası tespit ettiğini gösterdi. ABD’nin en büyük hastanelerinden Mayo Clinic’e göre, kaçış sendromu olarak da adlandırılan sistematik kılcal sızıntı sendromu nedeniyle, sıvı kan dolaşımından dışarı çıktıkça kan hacmi ve kan basıncı düşüyor. Bu durum böbreklerdeki, beyindeki ve karaciğerdeki dokuları normal işleyişi için ihtiyaç duydukları oksijen ve besinlerden mahrum bırakabiliyor. Durum tedavi edilmezse organ yetmezliğine hatta ölüme yol açabiliyor.
Sonraki Haber

KADININ BÜTÜN İĞRENÇ YÜZÜ ORTAYA ÇIKTI! Bakın Olayın Aslı Neymiş!

İlk olarak gözler, seraya iş yapmak için Ali Toprak’la birlikte giden 31 yaşındaki eşi Alime’ye …