Cumartesi , 13 Nisan 2024

KUVVETLİ YAĞMUR VE FIRTINA

KUVVETLİ YAĞIŞ U’YARISI:
Yağışların; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’in batısında yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR U’YARISI:
Rüzgarın; kuzey, iç ve batı bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat), yer yer fırtına şeklinde (70-90 km/saat) beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ RİSKİ:
Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarında çığ riski bulunduğundan tedbirli olunmalıdır.
Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Çorum çevreleri, Adana ve Kahramanmaraş’ın kuzey, Artvin’in iç kesimlerinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’in batısında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ riski bulunmaktadır. HAVA SICAKLIĞI: Orta ve Doğu Karadeniz’de 3 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Sonraki Haber

Emeklilere Promosyon! Bankaların Teklifleri Rekor Seviyelere Ulaştı!

Emeklilere Promosyon! Bankaların Teklifleri Rekor Seviyelere Ulaştı! Özel bankaların emeklilere yönelik promosyon teklifleri hızla artıyor. …