MECLİS'TE KABUL EDİLDİ MAAŞLARI YÜZDE 88 ARTACAK
Perşembe , 1 Ekim 2020
Anasayfa » Genel » MECLİS’TE KABUL EDİLDİ MAAŞLARI YÜZDE 88 ARTACAK

MECLİS’TE KABUL EDİLDİ MAAŞLARI YÜZDE 88 ARTACAK


Meclis’te Kabul Edildi Maaşları Yüzde 88 Artacak Meclis’te kabul edildi! Maaşları yüzde 88 artacak Başbakan Binali Yıldırım’ın müjdesini verdiği, Meclis maratonu başlayan paket ile yaşlıların da yüzü gülecek. 65 yaş aylığı, yeni yasayla yüzde 88 artırılacak. Meclis’te kabul edildi!
Meclis’te kabul edildi! Maaşları yüzde 88 artacak Aylığın tutarı 265,79 liradan 500 liraya çıkacak. 3’er aylık dönemler halinde yaşlılara ödenecek tutar 797,28 liradan bin 500 liraya ulaşacak. Bu aylıktan yararlanmak için 65 yaşını doldurmak, hiçbir sosyal güvencesi bulunmamak ve gelir şartına uymak gerekiyor. Gelir şartında kişinin kendisi ile eşine bakılıyor. Bu yıl itibariyle kişi başına düşen aylık gelir 483,63 liranın altındaysa aylık bağlanıyor.
SAĞLIK ÜCRETSİZ Aylıklar Mart, Haziran, Eylül, Aralık olmak üzere 3’er aylık dönemler halinde ödeniyor. Sağlık da ücretsiz. Kaymakamlıklardaki ‘Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurmak gerekiyor.
Kaynak Akşam

Sonraki Haber

Koronavirüse yakalanan Çılgın Sedat’ın karısı canlı yayında gözyaşlarına boğuldu

Koronavirüse yakalanan Çılgın Sedat’ın karısı canlı yayında gözyaşlarına boğuldu: Engelli oğluma kim bakacak Çılgın Sedat …