METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SON HAVA DURUMU RAPORUNDA AŞIRI SICAKLAR İÇİN UYARDI
Cuma , 30 Eylül 2022
Anasayfa » FOTO GALERİ » METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SON HAVA DURUMU RAPORUNDA AŞIRI SICAKLAR İÇİN UYARDI

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SON HAVA DURUMU RAPORUNDA AŞIRI SICAKLAR İÇİN UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava durumu raporunda aşırı sıcaklar için uyardı. Bugün de sıcak ama 28 Temmuz 2022 itibariyle daha beter olacak. Serinliği ile bilinen Iğdır bile 37 derecenin üstünde sıcaklık görecek. Aydın, Manisa, Denizli, İzmir, Urfa kavrulacak, Ankara, Konya, Kayseri başta olmak üzere İç Anadolu illeri ter dökecek. Cuma günü sıcaklık 43 dereceleri görecek asfalt eritecek. İşte meteoroloji ve uzmanlardan gelen aşırı sıcak uyarısı:

TÜRKİYE Meteoroloji İşleri Müdürlüğü aşırı sıcakları haber veren son hava raporunu paylaştı. Avrupa’da ölümlere sebep olan aşırı sıcak hava dalgası asıl etkisini yarından itibaren gösterecek. Serinliği ile bilinen Doğu Anadolu’nun rakımı yüksek illerinde bile aşırı sıcaklar etkili olacak. Ege bölgesinde İzmir, Manisa, Denizli’de rekor sıcaklıklar kaydedilecek. İç Anadolu bölgesi de aşırı sıcaklarla ter dökecek. Ankara’dan Niğde’ye, Konya’dan Kayseri’ye kadar tüm bölgede sıcaklık bunaltıcı olacak. Güneydoğu Anadolu illerinde de mevsim normallerinin üstünde sıcaklıklar görülecek. Bazı illerde termometre 43 dereceye vuracak. Hissedilen sıcaklık ise 45 derecenin üstünde olacak. İşte Meteorolojinin son hava durumu raporu ve aşırı sıcak uyarısı verilen iller listesi:
Sonraki Haber

21 YAŞINDAKİ AZRA’NIN SONU OLMUŞTU ! CEZAEVİNDEKİ ŞAHISTAN HABER GELDİ ! AZRA’NIN AİLESİ ÇAĞRILDI

Azra Gülendam Haytaoğlu’nun katilinden cezaevinden haber geldi . Azra’nın ailesi çağrıldı . Antalya’da üniversite öğrencisi …