METEOROLOJİ’DEN DE AÇIKLAMA GELDİ! ŞEMSİYELERİNİZİ HAZIRLAYIN - Part 2
Cumartesi , 31 Temmuz 2021
Anasayfa » FOTO GALERİ » METEOROLOJİ’DEN DE AÇIKLAMA GELDİ! ŞEMSİYELERİNİZİ HAZIRLAYIN

METEOROLOJİ’DEN DE AÇIKLAMA GELDİ! ŞEMSİYELERİNİZİ HAZIRLAYIN

BODRUM’DA ÇARŞAMBA AKŞAMI
“Doğu Karadeniz’in dikkatli olması gerekiyor çünkü yağış o bölgede çok şiddetli olabilir. İzmir, Çeşme ve Bodrum’da serinleme çarşamba akşamı, Akdeniz’deyse perşembe günü olacak.”

“BUGÜN VE YARIN SICAKLIKLAR DEVAM EDECEK”
TRT Haber’de konuşan Hava Tahmin Uzmanı Abdullah Macit ise, bayram boyunca görülecek havayı değerlendirdi. Perşembe gününden itibaren yurt genelinde hava sıcaklıklarının azalacağını söyledi.

Macit, “Bugün ve yarın yüksek sıcaklıklar devam edecek. Ancak sıcaklıklar perşembe gününden itibaren mevsim normallerine inecek. Yağışlı hava yurdun kuzey kesimleri ile Akdeniz’in iç kesimlerini etkilemeye başlayacak” dedi.

YAĞIŞ BEKLENEN BÖLGELER
Abdullah Macit, “Yarın Marmara’nın doğusunda, Batı Karadeniz’in özellikle iç kesimlerinde yağışlar bekleniyor. Doğu Karadeniz’in özellikle kıyı kesimlerinde, Rize, Trabzon’un doğusunda, Giresun’un iç kesimlerinde, Artvin’in kıyı kesimlerinde perşembe ve cuma öğle saatlerine kadar yerel kuvvetli yağışlar bekleniyor” değerlendirmesinde bulundu.

METEOROLOJİ’DEN DE AÇIKLAMA GELDİ
Diğer yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü de beklenen hava değişimleriyle ilgili açıklamada bulundu. Müdürlük, “Kuzey, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin 10 -12 derece, diğer yerlerde 2-4 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Perşembe günü azalarak yurt genelinde mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediyor” ifadelerini kullandı.
Sonraki Haber

USTA OYUNCU HAYATINI KAYBETTİ..

Türk sinemasının efsane isimlerinden Nedret Güvenç sabaha karşı uykusunda vefat etti. Sinemanın ve tiyatronun usta …