MİLYONLAR MERAKLA BEKLİYOR! BAKAN BİLGİN ASGARİ ÜCRET İÇİN TARİH VERDİ
Cumartesi , 1 Nisan 2023
Anasayfa » FOTO GALERİ » MİLYONLAR MERAKLA BEKLİYOR! BAKAN BİLGİN ASGARİ ÜCRET İÇİN TARİH VERDİ

MİLYONLAR MERAKLA BEKLİYOR! BAKAN BİLGİN ASGARİ ÜCRET İÇİN TARİH VERDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücretle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Erzurum’a geldi. Havalimanında Vali Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, bürokratlar ve partililer tarafından karşılanan Bakan Bilgin, AK Parti Erzurum il teşkilatını ziyaret etti.

Partililerle sohbet eden Bilgin, asgari ücret konusunda gelinen nokta hakkında bilgi vererek, “Önümüzdeki salı günü tekrar asgari ücret komisyonu toplanacak. Bundan sonra asgari ücretin müzakeresinde bir uzlaşmaya varılacağını umuyorum. Milletimizin beklediği, emekçilerimizin beklediği, işverenlerimizin ödeyebileceği ücret seviyesinde bir uzlaşma sağlayacağız. Asgari ücret, sosyal devletin çalışanlarını koruduğu bir ücrettir. Asgari ücreti devlet vermez, işverenler verir ama işçileri koruyacak bir asgari ücret rakamında uzlaşmayı devlet belirler. Bizim de temel fonksiyonumuz budur. Birçok sorunu çözdük, bunu da çözeceğiz. Asgari ücret konusunda da salı günü ümit ediyorum salı gününden sonra Türkiye için olumlu bir haberi paylaşacağız toplumumuzla. Emekçilerimizi koruyan onların hayat şartlarını aşmalarını katkı sağlayacak bir ücret seviyesinde Türkiye rahat bir nefes alır diye düşünüyorum” diye konuştu.
Sonraki Haber

SON DAKİKA Böylesi görülmedi… Meteoroloji birçok ili uyardı: Yer yer tutup fırlatacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, İzmir ve Manisa çevreleri için …