SON DAKİKA... Ankara'da Sakarya Kışlası'nda mühimmat patladı! Yaralılar var..
Salı , 19 Ekim 2021
Anasayfa » Genel » MSB’den patlama açıklaması: Eğitim atışı sırasında kaza yaşandı, 5 asker yaralandı

MSB’den patlama açıklaması: Eğitim atışı sırasında kaza yaşandı, 5 asker yaralandı


SON DAKİKA…
Ankara’da Sakarya Kışlası’nda mühimmat patladı! Yaralılar var..Milli Savunma Bakanlığınca (MSB) Ankara’nın Polatlı ilçesinde bulunan Topçu ve Füze Okulu Komutanlığında, ilk bilgilere göre, icra edilen ağır silah eğitim atışı esnasında meydana gelen kazada, 5 askerin yaralandığı ve kaza hakkında inceleme başlatıldığı bildirildi.
Bakanlığın internet sitesinden Polatlı ilçesindeki Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı’nda meydana gelen patlamaya ilişkin yazılı açıklama yapıldı.
Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:“Polatlı’da bulunan Topçu ve Füze Okulu Komutanlığında, ilk bilgilere göre, icra edilen ağır silah eğitim atışı esnasında meydana gelen kazada beş kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Kaza sonucunda yaralanan kahraman silah arkadaşlarımız süratle hastaneye tahliye edilmiş ve tedavilerine başlanmıştır. Kaza hakkında inceleme başlatılmıştır.”
ERDOĞAN BİLGİ ALDI
Cumhurbaşkanı Erdoğan Topçu ve Füze Okulu Komutanlığındaki kazayla ilgili Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Ankara Valisi Vasip Şahin’den bilgi aldı

Sonraki Haber

BAKANLIK DUYURDU: BAŞVURANA 1500 TL ÜSTÜ YARDIM YAPILACAK..

Bakan Yanık, “Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve aileleri için 963 milyon TL evde bakım …