Osmanlıda da kullanılıyordu: Bentonit kili ne işe yarıyor? - Part 2
Cumartesi , 29 Ocak 2022
Anasayfa » FOTO GALERİ » Osmanlıda da kullanılıyordu: Bentonit kili ne işe yarıyor?

Osmanlıda da kullanılıyordu: Bentonit kili ne işe yarıyor?

Bentonit kilin özellikleri nelerdir? Bir tür volkanik kil olan bentonit kil ise içeriğindeki elektromanyetik negatif yük sayesinde bakteriyel ve toksik maddeleri güçlü bir şekilde tutarak vücut dışına atma özelliği ile tavsiye ediliyor. 5Bentonit kili nasıl kullanılıyor? Bentonit kili, hem ağız yoluyla alınarak hem de cilde sürülerek kullanılabiliyor.

İçilebilir bentonit kil, vücuttaki zararlı patojenlere bağlanarak bu zararlı maddelerin bağırsaklardan kan dolaşımına karışmasını engelliyor ve vücuttan atılımını kolaylaştırıyor. Sıvı olarak tüketilebildiğinde kolon temizliği, mide rahatsızlıklarının giderilmesi, mineral takviyesi ve detoks için kullanılabiliyor. Cilt maskesi, kil lapası, kil banyosu, saç maskesi ve diş macunu şeklinde de kullanılabilen bentonit kil, bu şekilde kullanıldığında da deri üzerindeki ve ağız içindeki toksinlere bağlanarak bölgenin temizlenmesini sağlıyor.
Sonraki Haber

Kayın pederi tarafından ö*ldürüldü! Ortaya çıkan detaylar şok etti..

“ANNEMDEN BAHSEDİYORLARDI” Cinayet Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan çalışmada olayın Töre Cinayeti olduğu tespit …