Özellikle sigara içenler için iyi bir balgam söktürücüdür.
Cuma , 23 Temmuz 2021
Anasayfa » Genel » Özellikle sigara içenler için iyi bir balgam söktürücüdür.

Özellikle sigara içenler için iyi bir balgam söktürücüdür.


Özellikle sigara içenler için iyi bir balgam söktürücüdür ve boğaz-bademcik iltihaplarına iyi geldiğine inanılır
Kaldirik ( Hodan ) Otu İdrar söktürücüdür, idrar yollarını açar. Özellikle sigara içenler için iyi bir balgam söktürücüdür ve boğaz-bademcik iltihaplarına iyi geldiğine inanılır.
Eski çağlarda savaşa giden askerler de cesaret verdiği için bu otu kullanırdı. Yapılan araştırmalar da göstermiştir ki, hodan otu böbrek üstü bezlerini etkileyerek rahatlık hissi uyandırmaktadır. Yüksek oranda kalsiyum, mineral tuz ve potasyum içerdiğinden dolayı tuzsuz diyetlerde tercih edilebilecek bir ottur.
Mayıs ve eylül aylarında mavi renkte çiçek açan hodan otunun boyu 15 ile 60 santimetre aralığındadır. Halk arasında sağırdili olarak da bilinmektedir. Genelde rutubetli yerlerde bulunabilir İdrar söktürücü özelliği vardır.
Balgam söktürücü özelliği vardır. Boğaz ağrılarına iyi gelir Bademcik iltihabına iyi gelir Ter atıcıdır Öksürük kesicidir Antidepresif etki gösterir.
Depresyona iyi gelirHodan / Sağırdili / Ispıt Otu nasıl kullanılır? sağlık sorunları için: İçeriği tuzlu olduğundan dolayı tuzsuz diyetlerde kullanın. Yukarıdaki yazıda belirtilen sağlık sorunlarına iyi gelir.
Sofrada kullanımı: Salatalarda kullanabilirsiniz. Tatlılarda tat için kullanılabilir. Salataya, peynirin yanına ve sandviçlere eklenebilir.
Evde kullanımı: Yanına ekildiği bitkinin gelişimini olumlu yönde etkiler. Ev içerisindeki süslemelerde kullanabilirsiniz.

Sonraki Haber

SABANCI AİLESİNİN ACI GÜNÜ

Sabancı Holding’in ikinci kuşak temsilcisi ve Esas Holding’in kurucusu 85 yaşındaki Şevket Sabancı bu sabah …