Polisler Neye Uğradığını Şaşırdı! Cani Katil Yakalanınca Söylediği İlk Söz Herkesi Afalattı!
Çarşamba , 26 Ocak 2022
Anasayfa » Genel » Polisler Neye Uğradığını Şaşırdı! Cani Katil Yakalanınca Söylediği İlk Söz Herkesi Afalattı!

Polisler Neye Uğradığını Şaşırdı! Cani Katil Yakalanınca Söylediği İlk Söz Herkesi Afalattı!


Üsküdar’da Suriyeli muhalif aktivist Orouba Barakat (62) ve 24 yaşındaki gazeteci kızı Halla Barakat’ı öldüren ve akrabaları olan katil zanlısı Ahmet Barakat hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan 2 kez müebbet hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi. Suriye’li anne-kızı öldüren katil zanlısı Ahmet Barakat’ın cinayeti işledikten sonra Bursa Nilüfer’e döndüğü, dikkat çekmemek için de Bursa’dan İstanbul’a gelerek cenaze törenine katıldığı öğrenildi. İşte Türkiye’nin günlerce konuştuğu cinayetten yeni ortaya çıkan kan donduran detaylar…
Çifte cinayete ilişkin hazırlanan iddianamede, Orouba Barakat’ın Suriye uyruklu rejim muhalifi olduğu, uzun süre yurt dışında farklı ülkelerde yaşadıktan sonra 2015 yılında Türkiye’ye geldiği belirtildi. 24 yaşında ki Amerikan vatandaşı olan kızı Halla Barakat ile aynı evde yaşadıkları yine Türkiye’de üniversiteden mezun olduktan sonra Suriye rejimine muhalif bir internet sitesinde çalıştığı kaydedildi.
Cinayet zanlısı Ahmet Barakat’ın olay günü babasının amcasının kızı olan Orouba Barakat ve kızı Halla Barakat’’ın yaşadığı Küçüksu Mahallesi Yangaç Sokak’ta bulunan eve geldiği bilinmeyen bir sebepten tartıştıktan sonra anne kızı bıçakla öldürdüğü açıklandı.
‘KOKMASIN DİYE’ ÜZERLERİNE DETERJAN DÖKMÜŞ
Yapılan otopsi incelemesinde Orouba Barakat’ın 14 kızı Halla Barakat’ın ise 9 bıçak yarasıyla hayatını kaybettiği katil zanlısının cinayeti işledikten sonra kanın etrafa dağılmasını ve kokmasını önlemek için deterjan dökerek elbise yorgan ve nevresimlerle kapattığı belirtildi.
KATİL ZANLISI CENAZEYE KATILDI
Ahmet Barakat’ın cinayetten sonra20 Eylül tarihinde saat 11.40’da evden elinde cinayette kullandığı suç aletiyle çıktığı ve Bursa Nilüfer’de yakalandığı eve döndüğü dikkat çekmemek için de Bursa’dan İstanbul’a gelerek Orouba Barakat ve kızı Halla Barakat’ın cenaze törenine katıldığı tespit edildi.
Cinayetin ardından harekete geçen polis yaptığı çalışma sonucu katil zanlısının katıldığı cenaze töreninin ardından tekrar Bursa Nilüfer’de bulunan evine gittiği ve Bursa Emniyet Müdürlüğü ve Cinayet Büro Amirliği ekipleri 3 gün boyunca Bursa’da eşkalini belirlendikten sonra gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Ahmet Barakat’ın, Orouba Barakat’ı parasını vermediği iddiasıyla bıçakla öldürdüğü banyodan çıkan kızı Halla Barakat’ı da annesinin öldüğünü gördüğü ve bağırdığı için öldürdüğünü kabul ettiği öğrenildi.
İŞTE KATİLİN İFADESİ
Ahmet Barakat’ın ifadesinde babasını ve ağabeyini savaşta Suriye’de kaybettiğini belirterek;“Ben de Esad ordusuna katılmam için bana yapılan baskıdan kurtulmak için kaçmaya karar verdim. O sırada akrabam olan Orouba Türkiye’ye gelmem halinde yanına gidebileceğime dair bana haber gönderdi. Bunun üzerine kaçak yollardan Türkiye’ye geldim. Orouba’nın yanına gittim. Onun yanında işe girdim. Beni yanında çalıştırmasına ve akrabam olmasına rağmen bana vaat ettiği ücretimi ödemedi. Sonra yanından ayrıldım. Bir süre sonra tekrar haber gönderip, ‘gel paranı vereceğim’ dedi. Olay günü onun evine gittim. Gece onun evinde kaldım. Sabah olunca paramı isteyince, ‘parayı başkalarına verdim. Sana verecek param kalmadı’ dedi. Bunun üzerine sinirlendim. ‘Hem beni yanına çağırıp, hem de çalıştırıp paramı vermiyorsun’ diye kızarak bağırdım. Bunun üzerine bana tokat attı. Ben de kendisini ittim. O esnada evden çıkmak için üzerimi giyiniyordum. Çıkmamdan hemen önce mutfağa giderek bir bıçak eline aldı ve öfkeyle bana doğru geldi. Elinden tutup bileğini büktüm ve bıçağı elinden aldım. Sürekli bağırmaya başlayınca ve bana bıçak çekmesinin verdiği öfke ile boğazını keserek onu öldürdüm. Başka bir yerine bıçak sokmadım. O anda banyoda olan kızı Halla Barakat olduğumuz yere geldi. Annesini kanlar içinde yerde görünce çığlık atıp bağırmaya başladı. Susmasını istedim. Fakat beni dinlemedi. ‘Sus yoksa seni de öldürürüm’ dedim. Fakat bağırmaya devam etti. Bunun üzerine Halla’nın da boğazını keserek öldürdüm. Elimdeki bıçağı mutfağa bırakıp çıktım. Evden ayrılıp feribot ile Bursa’ya gittim. Bu iş için beni azmettiren veya bana para veren, bu işten bilgisi olan veya beni saklayan hiç kimse olmadı. Olaydan dolayı pişmanım. Onları öldürmek istemezdim. Kendisi elinde bıçak ile üzerime gelince bu olay gerçekleşti” dediği ortaya çıktı.

Sonraki Haber

NURGUL YEŞİLÇAY KAZA YAPTI

‘Son Nefesime Kadar’ dizisiyle ekranlara dönmeye hazırlanan Nurgül Yeşilçay, geçtiğimiz günlerde sette kaza yapmıştı. Oyuncunun …