Sivrisinekleri Evden Kovma Yöntemi – Sivrisinek Tuzağı
Pazartesi , 2 Ağustos 2021
Anasayfa » Genel » Sivrisinekleri Evden Kovma Yöntemi – Sivrisinek Tuzağı

Sivrisinekleri Evden Kovma Yöntemi – Sivrisinek Tuzağı


Sivrisinek Tuzağı Yapın, Evinizden Sivrisinekleri Kovma Yöntemi
Özellikle yaz aylarının kabusu haline gelen sivrisinekler yaşam kalitemizi oldukça düşürmektedir. Uykuda, seyahat ederken veya evinizde dinlenmek istediğinizde küçük bir sivrisinek tüm planlarınızı bozabilir. Çok hızlı bir şekilde de üremeleri nedeniyle bir an önce yok etmenin yöntemlerini öğrenerek uygulamalısınız. Sizler için çok etkili sivrisinek kovucu yöntemler hazırladık.
Sivrisinekleri yok etmek için marketlerde satılan pahalı kimyasal maddeleri de tercih edebilirsiniz. Fakat hem özellikle kapalı ortamlarda bu kimyasal maddelerin kullanılmasının zararlı olması hem de ekonomik olmaması sebebiyle tercih etmeyebilirsiniz. Bu sebeple sizin için evinizde doğal yöntemlerle hazırlayacağınız ve sivrisinekleri uzaklaştıracağınız yöntemlerden bahsedeceğiz.
Elma Sirkesi ile Sivrisinek Kovma
Hemen hemen her evde rahatlıkla olan bu madde sayesinde çok kolay bir şekilde sivrisineklerden kurtulabilirsiniz. İlk olarak yapmanız gereken yarım su bardağı elma sirkesini ısıttıktan sonra içerisine bir kaç damla deterjan damlatın ve karıştırın. Karışımı bir su bardağının içerisine koyun ve ağzını streç le kapatın. Strecin üzerine delikler açın ve sineklerin çok olduğu bir yere bu bardağı bırakın. Elma sirkesinin kokusuna tahammül edemeyeceklerdir.
Sivrisinek Kovucu Kırmızı Şarap
Şarap sivrisineklerin sevdiği bir içecektir. Yarım su bardağı şarap ile 1 buçuk su bardağı suyu karıştırın. Bir kabın içerisine koyun ve üzerini streç ile kapatıp delikler açın. Sineklerin çok olduğu bir bölgeye koyun. Şarap seven sineklerin halini görünce şaşıracaksınız.
Limon yağı ile Sivrisinek Tuzağı
Limon kokusu da tıpkı sirke gibi sineklerin sevmediği kokulardan bir tanesidir. Bir sprey şişesinin içerisine 2 su bardağı sıcak suyu koyun. Ardından içerisine 10-15 damla limon suyu ilave edin. Sineklerin çok olduğu yerlere sıkın ve bekleyin.
Şeker, süt ve kara biber Kullanarak Sivrisinekleri Evden Kovma
Eğer evinizde son kullanma tarifi geçmiş bozulmuş süt ve süt ürünleri varsa bunları da sinekleri yok etmek amacıyla kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken 2 su bardağı sütü ısıtın içerisine 8 yemek kaşığı şeker ve 4 yemek kaşığı karabiber ilave edin.
Bu karışımın kokusu sinekleri cezbetmektedir. Onları bu şekilde tuzağa düşürebilirsiniz. Hazırladığınız karışımı bir bardağa koyun ve üzerini streçle kapatıp delikler açın.
Artık meyve ve sebzeler ile Sivrisinek Kovan Yöntem
Sinekler sebze ve meyvelere çok gelirler. Bu nedenle artık meyve ve sebzelerinizi sinekleri tuzağa düşürmek için kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken bir bardağın içerisine bir miktar sebze veye meyve parçası koymak. Ardından üzerine yukarıda yazdığımız sıvı karışımlarından bir tanesini dökün. Sivri sineklerin bu tuzağınıza da hemen düştüklerini göreceksiniz.

Sonraki Haber

4 yıl önce babasını öldürmüştü, şimdi de ağabeyini öldürdü..

Hatay’ın İskenderun ilçesinde, Ramazan Sinan Gezici (49), tartıştığı kardeşi Doğan Gezici (47) tarafından av tüfeğiyle …