Pazar , 3 Mart 2024

Son anket

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, gazete, televizyon ve dijital medya temsilcileri ile Haliç Kongre Merkezi’nde bir araya geldi.
“İTTİFAK YAPIYORSANIZ GİZLEMEYİN”
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, gazete, televizyon ve dijital medyanın yöneticileriyle buluştu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kurum’a Başak Demirtaş’ın DEM Parti adaylığından geri çekilme kararı soruldu.
Kurum, “Hep söylüyorum, biz bu yola çıkarken karşımızda kim aday olur, kim kiminle ittifak yapar diye hiç düşünmedik. Yalnız karşı tarafta gördüğüm bir kaos, karmaşa, belirsizlik… Düne kadar çok hevesliyken bugün neden bu kararı aldılar? Başka bir yerden bir talimat mı geldi, baskı mı geldi, pazarlıklar mı oldu veya pazarlıklar devam mı ediyor? Bunları zamanla öğreneceğiz. Gerçi biliyorsunuz bunların al gülüm ver gülümleri bitmez. Geçmişte İBB’yi aralarında nasıl pay ettikleri malumunuz. 2023 Genel Seçimlerinde de cumhurbaşkanı yardımcılıkları ve bakanlıklar dağıtıyorlardı. Bunların bu pazarlıkları bitmez, seçime kadar da devam eder. Ama biz işimize bakıyoruz.” dedi.
Demirtaş’ın kararı için “Dün hevesliyken bugün niye bu kararı aldı? Pazarlık mı var? Baskı, talimat mı var?” diye soran Kurum, “Siyaset şeffaf, demokratik yürümeli. İttifak yapıyorsanız gizlemeyin, PKK üzerinden medet ummayın. Milletimiz hepsini görüyor. Asıl cevabı milletimiz bölücü terör örgütünün işaret ettiği ittifaka 28 Mayıs’ta yanıt verdi. 31 Mart’ta da cevap verecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Sonraki Haber

Toplu İstifa Depremi! Çok Sayıda Kişi İstifa Edip AK Parti’ye Katıldı

Toplu İstifa Depremi DEVA Partisi’nde toplu istifa depremi yaşandı. İşte detaylar… DEVA Partisi İlçe Başkanı …