Tanju Özcan talimatını yineledi: Suriyelilere ekmek yok
Salı , 19 Ekim 2021
Anasayfa » Genel » Tanju Özcan talimatını yineledi: Suriyelilere ekmek yok

Tanju Özcan talimatını yineledi: Suriyelilere ekmek yok

Suriyeliler konusundaki tavrından vazgeçmeyen CHP’li Bolu Belediye Başkanı Özcan, Türk halkının vergilerinden bir kuruş yardım yapılmayacağını söyledi.
31 Mart seçimlerinde Bolu Belediye Başkanlığı’na seçilip mazbatasını alan Tanju Özcan’ın ilk talimatı, Suriyelilere yapılan yardımların kesilmesi yönünde oldu.
AĞRI’YA DAVET
Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bolu’daki Suriyelileri Ağrı’ya bekliyorum. Biz ekmeğimizi bölüşürüz. Kur-an’ı öpmek yetmez, içinde yazanlara da uymak gerekir…” ifadelerini kullanarak, başkanın bu talimatını kınadı.
SÖZLERİNİ YİNELEDİSavcı Sayan’ın tepkisi üzerine Tanju Özcan’dan da geri dönüş gecikmedi.
Özcan, ”Tekrarlıyorum, ben başkan olduğum sürece yatağa aç giren vatandaşlarımız varken, Bolu’da Türk halkının vergilerinden oluşan bütçemizden, Suriyelilere bir tek kuruş yardım yapılmayacaktır.” ifadeleriyle Savcı Sayan’a cevap verdi.

“BEN DÖNEK İSEM MANSUR YAVAŞ NEDİR”
Ardından Savcı Sayan’ı suçlayıcı ifadeler kullanan Tanju Özcan’a, Sayan’dan cevap geldi. Savcı Sayan için, Tanju Özcan, “Sen dönmeye devam et” ifadesini kullandı.Sayan ise, “Anlaşılan hafızayı yitirmişsin.Sen il başkanıyken ben MYK’daydım sonra seni belediye adayı yaptık. Ağrılılar bana oy versin diye bana çok yalvarıyordun. Bakıyorum edebini de yitirmişsin. Allah seni ıslah etsin. Ben dönek isem Mansur Yavaş nedir, açıklarsan memnun olurum.” şeklinde cevap verdi.

Sonraki Haber

BAKANLIK DUYURDU: BAŞVURANA 1500 TL ÜSTÜ YARDIM YAPILACAK..

Bakan Yanık, “Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve aileleri için 963 milyon TL evde bakım …