TİROİT BEZİNİN DÜZGÜN ÇALIŞMADIĞINI GÖSTEREN, İHMAL ETMESİ TEHLİKELİ OLABİLECEK 11 İŞARET
Perşembe , 2 Şubat 2023
Anasayfa » FOTO GALERİ » TİROİT BEZİNİN DÜZGÜN ÇALIŞMADIĞINI GÖSTEREN, İHMAL ETMESİ TEHLİKELİ OLABİLECEK 11 İŞARET

TİROİT BEZİNİN DÜZGÜN ÇALIŞMADIĞINI GÖSTEREN, İHMAL ETMESİ TEHLİKELİ OLABİLECEK 11 İŞARET

Tiroit bezi soluk borunuzun etrafında ve ses tellerinizin hemen üzerinde bulunur. Vücudun metabolizma faaliyetlerini tamamiyle kontrol eden bu salgı bezi tüm salgı bezlerinin anası olarak adlandırılır. Çünkü bu salgı bezinde meydana gelebilecek herhangi bir problem tüm vücut işlevinizi sekteye uğratabilir.

Eğer çok fazla hormon salgılar ise hipertiroidizm, gereğinden az salgılar ise hipotrioidizm hastası olursunuz ve iki durum da birbirinden tehlikeli sonuçlar doğurur. Sizler için her iki durumda da başınıza gelebilecek belirtileri derledi. Eğer ki bu belirtileri sıklıkla yaşıyorsanız mutlaka bir endokrin uzmanına müraacat edin ve tedavi olun. Tiroit problemlerinin ilerlemesi gerçekten ciddi sonuçlar doğurur. Hipotiroidizm Eğer ki tiroit beziniz yeterince salgı üretmiyorsa bu duruma hipotiroidizm denir. Eğer ki iyot eksikliğiniz var ise hipotiroidizme sebep olabilir. Kadınlarda erkeklerden daha sık görülür ve 60 yaşın üzerindeki insanlar kendilerini özellikle bu duruma karşı korumalıdır. Uyuşukluk, Cansızlık Tiroit beziniz vücudunuzun enerjiyi kullanış şeklini düzenleyen hormonlar salgılar.
Sonraki Haber

Amerikalı ünlü teknoloji dergisinden TB2’ye övgüler

MIT Technology Review, Bayrakar TB2’leri incelediği bir makale yayımladı. Bayraktar TB2’lere yönelik övgülerde bulunan makalede, …