TÜM AJANSLAR ŞİMDİ SON DAKİKA OLARAK GEÇTİ! ÜNLÜ İSİM HAYATINI KAYBETTİ
Cuma , 22 Ocak 2021
Anasayfa » Genel » TÜM AJANSLAR ŞİMDİ SON DAKİKA OLARAK GEÇTİ! ÜNLÜ İSİM HAYATINI KAYBETTİ

TÜM AJANSLAR ŞİMDİ SON DAKİKA OLARAK GEÇTİ! ÜNLÜ İSİM HAYATINI KAYBETTİ


Emekli Büyükelçi Şefik Fenmen, 95 yaşında vefat etti. Robert Koleji ve Lozan Hukuk Fakültesi mezunu olan Fenmen, merhum Başbakan Adnan Menderes’in özel kalem müdürlüğü görevini de yürütmüştü. Emekli Büyükelçi Şefik Fenmen, 95

yaşında vefat etti. Merhum Başbakan Adnan Menderes’in özel kalem müdürü olarak görev yapan Fenmen, uzun yıllar Dışişleri Bakanlığı’nda büyükelçi olarak görev yaptı Emekli Büyükelçi Fenmen, yaşlılığa bağlı rahatsızlığı nedeniyle İstanbul’da hayatını kaybetti. Fenmen’in cenazesi, yarın Zincirlikuyu Camisi’nde ikindi vakti kılınacak namazın ardından toprağa verilmek üzere Ankara’ya gönderilecek.
Emekli Büyükelçi Şefik Fenmen’in cenazesi, 15 Mayıs’ta Dışişleri Bakanlığı’nda düzenlenecek tören ile Kocatepe Camisi’nde öğle vakti kılınacak namazın ardından Cebeci Asri Mezarlığı’nda defnedilecek. ŞEFİK FENMEN KİMDİR? Şefik Fenmen, 15 Mayıs 1923’te İstanbul’da doğdu. Robert Koleji ve Lozan Hukuk Fakültesi mezunu olan Fenmen, Dışişleri Bakanlığı’nda önemli görevlerde bulundu.
Fenmen, mesleğinin ilk yıllarında merhum Başbakan Adnan Menderes’in özel kalem müdürü olarak görev yaparken, Londra’da düşen uçakta Menderes ile kurtulan 3 kişiden biri oldu. Şefik Fenmen, Şam, Belgrad, Madrid, Lizbon, Oslo, Kopenhag büyükelçisi olarak görev yaptı. Dışişleri Bakanlığı’ndan büyükelçi olarak emekli olduktan sonra özel ilgi alanı olan Osmanlı ve Selçuklu halı, kilim ve çinileri hakkında konferanslar veren Fenmen, bir çocuk babasıydı.

Sonraki Haber

TARİH VERİLDİ! İSTANBUL’A KAR GERİ DÖNÜYOR

Yurt genelinde etkili olan kar yağışının devam edip etmeyeceğini herkes merak ediyor. Meteoroloji’den 10 il …