TÜM EMEKİERİ KAPSIYOR AYRINTILAR
Çarşamba , 5 Ekim 2022
Anasayfa » FOTO GALERİ » TÜM EMEKİERİ KAPSIYOR AYRINTILAR

TÜM EMEKİERİ KAPSIYOR AYRINTILAR

Emeklilerin Yüzü Yine GülmediFlaş haber.. Emeklilerin Yine Yüzü Gülmedi Emeklilere kötü haber tüm emeklileri kapsıyor!.. Ayrıntılar Haberin Devamındadır.

SSK ve Bağ-Kur’lular ilgi.Maaş hesaplamada değişiklik.Türkiye’de sosyal emniyet sistemi zaman içersinde değişikliklere uğrarken maaş hesaplama yöntemlerinde de değişiklikler oluştu. Maaşların kaç lira olacağının tahminini yapabiliriz. Kişilerin çalışma şartları. İşyerlerinin durumu, aylık kazançları, çalışma vakitleri, hem de işe ara verip vermemiş olmaları bile maaşı tesirliyor. Hatta aynı işyerinde aynı şartlarda çalışmış, ama değişik tarihlerde emekli olmuş bireylerin bile maaşları arasında değişiklikler görülebiliyor. En kolay biçimiyle anlatmaya çalışırsak formül şöyle: Emekli maaşı= Ortalama aylık kazanç X Aylık bağlama seviyesi Aylık bağlama seviyesinı ise gün sayısı, yani prim ödediğiniz vakit belirliyor. Yukarıda söylediğimiz gibi üç ayrı formül uygulanıyor.
Sonraki Haber

Tarih verildi: EYT için son aşamaya gelindi

Milyonlarca kişinin beklediği EYT hakkında ki çalışmalar Meclis’e taşındı. Şimdi gözler ise Meclis’ten gelecek tarihte. …